שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לארץ הקנאביס יש דגל חדש - אבל מי בחר בו?
  צריכת סמים אסורה באסטוניה, אבל במחוז קנפי ייצרו מהקנבוּס במשך שנים בגדים, שמן וחבלים. כש-5,000 התושבים התבקשו להצביע באינטרנט אם לאמץ את דגל העלה הירוק הצביעו 12,000. איך? למי אכפת

  המועצה המקומית של מחוז קנפי שבדרום-מזרח אסטוניה אישרה ברוב דחוק להשתמש בדגל עם תמונה של עלה קנאביס כדגל הרשמי של המחוז. ההחלטה התקבלה בעקבות משאל מקוון שבו הצביעו רוב המשתתפים בעד המהלך.

  דגל קנאביס מריחואנה (צילום: רויטרס)
  דגל המחוז החדש. 150 שנות מסורת(צילום: רויטרס)

  שם החבל, קנפי, שאוב מהמילה "קנפ", המילה האסטונית למריחואנה ולקנבוס שממנו הכינו אבותיהם של האסטונים בגדים, שמן וחבלים במשך יותר מ-150 שנה.

  דגל קנאביס מריחואנה (צילום: רויטרס)
  ההצבעה במועצה. אבל מיהם האלפים שהקליקו בעכבר?(צילום: רויטרס)

  הצורך בדגל חדש התעורר אחרי שכמה רשויות מקומיות התאחדו והפכו לרשות מקומית אחת גדולה יותר – קנפי. במשאל שנערך בינואר הצביעו יותר מ-12 אלף בני אדם בעד השימוש בסמל הקנאביס – נתון מפתיע בהתחשב בכך שבמחוז כולו גרים פחות מ-5,000 תושבים.

   

  כשהעניין הובא להצבעה במועצה המקומית הצביעו תשעה חברים בעד השימוש בדגל ושמונה הצביעו נגדו.

  דגל קנאביס מריחואנה (צילום: רויטרס)
  חריטה של עלה קנאביס בשלט המכריז על כניסה לקנפי(צילום: רויטרס)

  חבר מועצת קנפי ארנו קאק, שהצביע נגד השימוש בדגל הקנאביס, הסביר: "אני חייב להודות שאני לא תומך בעובדה שנצעד תחת דגל מהסוג הזה". יו"ר המועצה קאידו קויב, שתמך בדגל עם העלה, אמר כי התהליך היה דמוקרטי מאוד למרות הספקות שהועלו בשל מספרם הגבוה של המשתתפים במשאל.

   

  צריכת סמים אינה חוקית באסטוניה. על החזקת כמויות קטנות של מריחואנה ועל שימוש בהן לצריכה אישית יכולות הרשויות להעניש בהטלת קנס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אסטוניה מחוז אימץ את דגל ה קנאביס קנבוס קנביס מריחואנה
  צילום: רויטרס
  מומלצים