שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נשק מסוג חדש: חיסל חשבונות עם רובה דיג
  תושב קריית שמונה נורה בפניו בצלצל של רובה דיג על ידי אדם שעמו היה מסוכסך. החדירה הייתה עמוקה והיה חשש לפגיעה בעמוד השדרה הצווארי. רופאים בבית החולים זיו הצליחו בניתוח מורכב לחתוך את החץ ולהוציא אותו בחלקים

   

  צילומי הדמייה רובה דיג (צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)
  צילום רנטגן של הגולגולת של הפצוע(צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)
  תושב קריית שמונה בן 42 נורה אתמול על ידי אדם שעמו היה מסוכסך, שהשתמש בנשק די מקורי - צלצל של רובה דיג. הפצוע הועבר לבית החולים זיו בצפת, נותח, והוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ. המשטרה החלה בחיפושים אחר החשוד בירי, שזהותו ידועה. גורמים משטרתיים אמרו היום ל-ynet כי רובי דיג הפכו באחרונה לנשק פופולרי בקרב עבריינים, בין השאר משום שלא נדרש עבורם רישיון והם אפילו לא נחשבים בעיני החוק לנשק, כמו סכין.


  צילומי הדמייה רובה דיג (צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)
  הרופאים נאלצו לחתוך את החץ לשלושה חלקים(צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)

  צילומי הדמייה רובה דיג (צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)
  (צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת)

  האירוע התרחש בבית עסק ברחוב תל חי בקריית שמונה, שם שהה המותקף. החשוד נכנס למקום חמוש ברובה דיג, ירה בפניו צלצל בצורת קלשון עם שלוש שיניים וברח מהמקום.

   

  במרכז הרפואי זיו בצפת אמרו כי החץ פגע בלחי הימנית של הפצוע, וחדר לעומק עד כדי חשש לפגיעה בעמוד השדרה באזור הצוואר. הפצוע סירב תחילה לקבל טיפול, אולם צוות של שלושה רופאים בכירים הכריע כי חובה לנתח אותו באופן מיידי בשל סכנת חיים, מחמת דימום נרחב וחשש לפגיעה חמורה בעמוד השדרה הצווארי.

   

  ד"ר דניאל לזמס, רופא בכיר במחלקה לכירורגיית פנים, פה ולסתות בבית החולים זיו, אמר כי הוא נאלץ לחתוך את החץ לשלושה חלקים, שהוצאו לאחר מכן כל אחד בנפרד מפניו של הפצוע שהיה תחת הרדמה מלאה. "נתקלנו בריבוי קרעים, שברים בלסת וחלקי שיניים שנשברו ונשאפו לריאות מעוצמת הפגיעה העזה. הניתוח נערך בשיתוף יחידת אף אוזן גרון, והרופאים שלפו עצמים זרים מהריאות בעזרת ברונכוסקופיה", אמר ד"ר לזמס.

   

  בתום הניתוח הועבר הפצוע למחלקה לטיפול נמרץ כללי כשהוא מורדם ומונשם. מצבו מוגדר בינוני-קל ויציב. כאמור, משטרת קריית שמונה פתחה בחיפושים אחר החשוד בירי שזהותו ידועה. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא סכסוך ישן בין שני המעורבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת
  צילום רנטגן של הפצוע
  צילום: המרכז הרפואי זיו בצפת
  מומלצים