שתף קטע נבחר

אות הערכה מהרמטכ"ל לטייסת 69: "עשייה מתמשכת מול האיום האיראני"

טייסת "הפטישים" קיבלה אות הערכה מגדי איזנקוט. הרמטכ"ל על התבססות איראן מעבר לגבול: "להרתיע את האויבים שלנו ולהבטיח שקט לישראל"

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט העניק אות הערכה לטייסת 69 ("הפטישים") של מטוסי ה-F-15I (רעם), על "פעילות נרחבת שחיזקה את עוצמת צה"ל וביטחון המדינה". הטקס התקיים ביום רביעי שעבר, כאות הערכה לפעילות הטייסת ולרגל סיום התפקיד של מפקד הטייסת בשלוש השנים האחרונות, סא"ל ג'. הוא סיים שלשום את תפקידו.

טקס הענקת אות הערכה לטייסת פטישים 69 (צילום: דובר צה
הטקס לטייסת 69(צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל איזנקוט אמר בטקס: "האירוע מעיד על איכות העשייה המתמשכת של הטייסת בפעילויות מבצעיות בכלל ובפעילויות המאוד אינטנסיביות בתקופה האחרונה, בדגש אל מול מה שמוגדר אצלנו כאיום מספר אחד - האיום האיראני והמאמץ לבנות יכולת אווירית, ימית, ומודיעינית מעבר לגבולות ישראל".

 

"המאמץ של כולנו הוא לבנות יכולת חזקה, מרשימה, מדויקת ועוצמתית כדי להרתיע את האויבים שלנו ולהבטיח למדינת ישראל שקט ככל האפשר", אמר הרמטכ"ל. "אצדיע לכם בשם צה"ל כולו על העשייה, התרומה, המקצוענות, יכולת הלמידה, הצניעות והאופן שבו אתם מבצעים את המשימות למען בטחון מדינת ישראל".

טקס הענקת אות הערכה לטייסת פטישים 69 (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
  

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אמר בטקס: "החלטת הרמטכ"ל משקפת את תרומתה העצומה של טייסת 'הפטישים' לביטחון ישראל בשנים האחרונות. הטייסת היא קטר המושך אחריו את חיל האוויר כולו - להיות טוב יותר, להרחיב את גבולות האפשר ולבסס את מעמדו ככוח אווירי אסטרטגי".

 

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי אות ההערכה הוענק לטייסת "על פעילותה בזירות מורכבות ומשתנות, תוך גילוי יוזמה, חדשנות ואומץ, אשר הביאה הישגים מבצעיים חשובים. בהצטיינות רבה סיפקה הטייסת מענה מהיר ויעיל לצרכים המבצעיים המתפתחים והמשתנים במזרח התיכון, במאמץ מתמשך ובסביבה מאתגרת רבת סיכונים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הטקס לטייסת 69
צילום: דובר צה"ל
מומלצים