שתף קטע נבחר

לצד השתלטות: מוקדים בוערים בשריפות ברחבי הארץ

במושב ברקת עדיין נלחמים בדליקה שפרצה בשדה קוצים ושהובילה לפינוי תושבים ממושב גבעת כ"ח הסמוך. על השריפה באזור מחלף ירקון הושגה שליטה. שריפות משתוללות גם בצומת דבירה בדרום ובגדת נחל הירדן באזור בית הלל, משם פונו מטיילים

 

השרב עדיין עמנו לפחות עד ליום ראשון ועמו גם השריפות: בשעה זו עדיין נמשכים מאמצי הכיבוי באזור מושב ברקת בחבל מודיעין, שם פרצה שריפה בשדה קוצים. כתוצאה מהשריפה פונו תושבים ממושב גבעת כ"ח הסמוך. 25 צוותים פעלו במקום בסיוע שישה מטוסים. במקביל, הושגה שליטה על הדליקה באזור מחלף ירקון, שהובילה לסגירת כביש 5.

 

בנוסף, ארבעה צוותי כיבוי השתלטו על דליקה שפרצה בגדת נחל הירדן המזרחית בבית הלל. צוותי הכיבוי החליטו לפנות מטיילים שהיו באזור. בדרום מטפלים ארבעה צוותים בסיוע קק"ל לכיבוי שריפה בצומת דבירה סמוך ליער דבירה.

אש שריפה צומת ברקת טרקטור להבות (צילום: שאול גולן)
השריפה באזור ברקת(צילום: שאול גולן)

אש שריפה מושב גבעת כח כ
(צילום: שאול גולן)

אש שריפה מושב גבעת כח כ
נציב כבאות ראשי דדי שמחי באזור השריפה במחלף ירקון(צילום: שאול גולן)

אש שריפה מושב גבעת כח כ
(צילום: אלי בצרי)
כמו כן, אחר הצהריים השיגו צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים שליטה על השריפה שפרצה בהאנגר עמוס בסחורה בשכונת סילוואן במזרח העיר. כתוצאה מהשריפה נפגע באורח קל מפקד צוות לוחמי אש ופונה על-ידי מד"א לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

אש שריפה שמורת טבע נחל ה בשור ב דרום להבות נזק (צילום: עמית דנגור)
שמורת נחל הבשור נשרפה כליל(צילום: עמית דנגור)
 

גם בנתב"ג סיכמו את אירועי היום לאחר שנרשמו שיבושים בלוח ההמראות והנחיתות בשל שריפה שפרצה באזור אלעד. ברשות שדות התעופה ציינו כי החום הקיצוני, הרוח המזרחית, המסלול הסגור והשריפות - כל אלה השפיעו על המתרחש בנמל התעופה הבינלאומי של ישראל.

 

"השריפה חייבה הפעלת שמונה מטוסי כיבוי במסדרון האווירי של מגדל הפיקוח בנתב"ג ובוצעה בתיאום מלא עם מפקד מחוז מרכז בנציבות הכבאות", אמרו ברשות שדות התעופה. "היום יש צפי ל-220 מטוסים וכ-35 אלף נוסעים עד שמונה בערב".

 

נציב כבאות ראשי, רב טפסר דדי שמחי, הגיע לזירת השריפה באזור מחלף ירקון. "מזג האוויר מאוד בעייתי, הטמפרטורות גבוהות ויש רוחות חזקות. לוחמי האש מתמודדים עם שריפות רבות בכל רחבי הארץ ואני מבקש מכולם, מכל האזרחים, לא להדליק אש מיותרת, להיזהר, לחכות שמזג האוויר ישתפר ואני אאחל לכולם חג שמח", אמר שמחי.

 

נזק עצום נגרם לשמורת נחל הבשור של רשות הטבע והגנים, כשאש כילתה כמעט את כל השמורה והתפשטה בשטח של כ-6,000 דונם. השריפה פרצה אתמול אחר הצהריים, והיום התפרצה מחדש בחסות הרוחות. כוחות הכיבוי מנסים לעצור את התקדמות האש. ברשות הטבע והגנים מסרו כי השריפה גרמה להרס גדול לטבע ולבעלי החיים. חלקם מתו וחלקם ברחו. בשמורה יש זוחלים, שועלים, זאבים, צבועים, עופות דורסים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
פועלים לכבות את האש סמוך לברקת
צילום: שאול גולן
מומלצים