שתף קטע נבחר

ח"כ איימן עודה התעמת עם שוטרים וקילל: "אתה אפס"

לאחר שנמנעה כניסתו לביקור אצל עצור בבית החולים בני ציון, הוא קילל שוטר. שלשום נעצרו 21 מפגינים בהפגנה למען עזה

 

 

 

חבר הכנסת איימן עודה (הרשימה המשותפת) התעמת אתמול (שבת) עם שוטרים שמנעו את כניסתו לביקור חולים בבית החולים בני ציון בחיפה. עודה שביקש לבקר את מנכ"ל ארגון מוסאוא שנפצע ונעצר בהפגנת הזדהות עם תושבי עזה תועד מקלל את השוטרים. בין היתר קילל שוטר: "קיבינימט" ו"אתה אפס". השוטר שספג את הקללות התלונן נגד ח"כ עודה בגין העלבת עובד ציבור.

 

 

שלשום, במהלך הפגנת הזדהות עם תושבי עזה בחיפה, התחוללה מהומה והמשטרה עצרה 21 מהמפגינים (שניים מהם, קטינים, שוחררו מאז). בין העצורים היה ג'עפר פראח, תושב חיפה שעומד בראש ארגון זכויות האדם מוסאוא. במהלך המעצר נשברה רגלו והוא אושפז בבית החולים בני ציון. אתמול הגיעו לבקרו ח"כ עודה ואדם נוסף, אולם השוטרים לא איפשרו להם לבקרו וחסמו את דרכם. הם הסבירו כי פראח עצור ולא ניתן להיכנס לחדרו.

 

בסרטון המתעד את האירוע והגיע לידי ynet קילל ח"כ עודה את אחד השוטרים, שהזדהה בפניו, קרא לו אפס והמשיך לקלל אותו. לאחר ויכוח שנמשך כמה דקות עזבו ח"כ עודה וחברו את המקום. ח"כ עודה כתב בדף הפייסבוק שלו לאחר האירוע: "כך המשטרה מתנהגת בתוך בית חולים. לשם הובהל ג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז מוסאוא, אזוק באזיקים לאחר ששברו את רגלו במהלך המעצר. על מה הוא עצור? למה הוא אזוק כשהוא מאושפז? ולמה מונעים מאיתנו לשאול את הרופאים לשלומו? עוד מעט נפגין מול תחנת המשטרה נגד הפעולות הפשיסטיות שלה. אך המשטרה היא רק כלי שרת בידי הממשלה והעומד בראשה שמובילים מדיניות הסתה פושעת נגדנו".

 

ח"כ עודה הוסיף: "לא נפנה עורף לחובתנו לעמנו. לא נחזור בנו ממאבקנו נגד הממשלה הפושעת הזו. חירות וחופש לכל העצורים". 

 

במשטרה אמרו אמש: "אנו רואים בחומרה כל ניסיון פגיעה בשוטר, העלבתו והכשלתו במילוי תפקידו". על ההפגנות והמעצרים אמרו: "לא נאפשר פגיעה בשלום הציבור וביטחונו. כל ניסיון לפגוע בסדר בציבורי ובשגרת התנועה, כמו גם במרקם החיים המיוחד בעיר, יזכה למענה מיידי לשם הפסקתו". במשטרה הוסיפו כי המעצרים שלשום בוצעו לאחר שהמפגינים הפרו את הסדר והשחיתו רכוש ציבורי.

 

אמש הפגינו עשרות מול תחנת המשטרה בעיר במחאה על המעצרים. ראש העיר חיפה יונה יהב אמר כי "הזכות להפגין היא לא זכות לאנרכיה ולפגיעה בשלום הציבור. לא אאפשר לייבא לעיר חיפה אלימות וחוסר סובלנות. זו אינה דרכה של חיפה. טוב עושה המשטרה שלא מאפשרת הפגנות לא-חוקיות. הניסיון לעורר פרובוקציות ליצירת רווחים פוליטיים מסכנת את מה שהשגנו כאן בעמל של שנים. יחד עם המנהיגות הציבורית בחיפה אנחנו פועלים להפסקת כל גילוי של הסתה מצד מי שמגיעים מחוץ לעיר על מנת ליזום הפרת סדר".

פורסם לראשונה 19/05/2018 19:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איימן עודה התעמת עם הנוכחים
מומלצים