שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שחקנית מאשימה את הבמאי לוק בסון באונס

  שחקנית שהשתתפה בשניים מסרטיו של בסון הגישה תלונה בטענה שביצע נגדה תקיפה מינית אלימה בתקופה האחרונה. עורכי דינו מכחישים. במקביל לדיווחים נשאה בקאן השחקנית האיטלקייה אסיה ארג'נטו נאום נוקב שבו האשימה את הפסטיבל כקרקע לתקיפות: "הארווי וויינשטיין אנס אותי כאן"

  לוק בסון (gettyimages)
  מסתבך. לוק בסון(gettyimages)

   

  שחקנית צעירה הגישה תלונה במשטרת צרפת וטענה כי הבמאי לוק בסון ("האלמנט החמישי", "לאון") אנס אותה. השחקנית, שבחרה לא לחשוף את שמה בשלב זה, שיחקה בשני סרטיו של בסון. לפי הדיווחים שהתפרסמו הערב (שבת) באתרים בחו"ל, האונס התרחש בתחילת השבוע.

   

  השחקנית תיארה לאתר "וראייטי" את האירוע כ"תקיפה מינית אלימה" לאחר שנפגשה עמו בבית מלון בפריז ב-10 במאי. טרם התקבלה תגובה מבסון, אולם עורכי דינו הצהירו כי הוא מכחיש בכל תוקף את ההאשמות שמופנות נגדו.

   

  מאז שתנועת MeToo עודדה נשים לחשוף את זהות התוקפים שלהן, שמעות רבות על התנהגותו הבעייתית של בסון צצו על פני השטח, אולם לא הוגשה תלונה רשמית נגדו. עד כה בצרפת - כזכור, המדינה שבה כ-100 נשות תרבות יצאו נגד התנועה וטענו שהיא מעודדת ציד מכשפות שמרני - אף דמות בכירה בתעשיית הקולנוע לא הואשמה בהטרדה ובתקיפה מינית. יש הסבורים כי הדבר נובע ממנטליות שונה ובחוקי הדיבה הנוקשים של המדינה.

   

   

   

  אסיה ארג'נטו בקאן (צילום: AFP)
  אסיה ארג'נטו בקאן(צילום: AFP)
   

  הדיווח מגיע בתזמון מעניין. רק לפני זמן קצר השחקנית האיטלקייה אסיה ארג'נטו נשאה נאום נוקב בטקס הסיום בפסטיבל קאן ובו האשימה את הפסטיבל בתור קרקע נוחה להטרדות ותקיפות מיניות כלפי נשים. "ב-1997, נאנסתי על ידי הארווי וויינשטיין בקאן", אמרה והוסיפה שהפסטיבל היה שטח הציד שלו.

   

  "אני רוצה לחלוק נבואה. הארווי וויינשטיין לא יחזור לכאן לעולם. הוא יחייה בבושה ובבידוד של הקהילה הקולנועית שבעבר אימצה אותו ועזרה לו לטייח את פשעיו. אפילו הערב, יושבים לצידכם אנשים שצריכים לשלם על מעשיהם נגד נשים. אתם יודעים מי אתם, אבל חשוב מכך - אנחנו יודעות מי אתם ולא ניתן לכם לברוח", סיכמה לפני שהגישה את פרס השחקנית הטובה ביותר לסאמל יסלימובה על סרטה Ayka.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  gettyimages
  ממשיך להתסבך. לוק בסון
  gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים