שתף קטע נבחר

אחרי עשור של הקפאה: מחיר למשתכן מגיע לבית אל

לאחר עשר שנים של הקפאת בנייה, מוצעות למכירה בבית אל כ-300 דירות במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן", במהלך השיווק הגדול ביותר בהתנחלויות מאז שהתוכנית יצאה לדרך. דירה בגודל 120 מ"ר כולל מרפסת, מחסן וחניה תימכר במחיר התחלתי של 800 אלף שקלים

כ-300 דירות חדשות מוצעות למכירה בבית אל במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן", שמוביל שר האוצר משה כחלון. התוכנית יוצאת לפועל אחרי עשר שנים של הקפאת בנייה ביישוב, במהלך השיווק הגדול ביותר בהתנחלויות מאז החלה התוכנית.

בית אל. 300 יחידות דיור חדשות במסגרת "מחיר למשתכן" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית אל. 300 יחידות דיור חדשות במסגרת "מחיר למשתכן"(צילום: AFP)

אינפו גרפיקה ניתוח מחירי דירות לפי שטחי דירות שונים הקפאת בנייה אל שווקו  ()
 

מחירי הדירות משקפים הנחה של 20 אחוז ממחיר דירות דומות בשוק. המחיר ההתחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על 584,762 שקלים. המחיר ההתחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על 676,514 שקלים. מחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על 798,849 שקלים. הדירות כוללות מרפסת, מחסן וחניה.

 

משה כחלון (צילום: מוטי קמחי)
התוכנית יוצאת לפועל לאחר 10 שנים של הקפאת בנייה. שר האוצר משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)

מטרת התוכנית היא שינוי ייעוד מאזור חקלאי בדרום מזרח היישוב לשכונת מגורים, איחוד וחלוקה מחדש של השטח, אשר יוקצו לבניית מגורים, בנייני ציבור, אזור מסחר, דרכים, שטח לבנייני ציבור, ושטח ציבורי פתוח. מדובר ב-29 יחידות דיור בחמישה מתחמים שונים בבית אל. זהו השיווק הגדול והמשמעותי ביותר בהתנחלויות מאז שהתוכנית יצאה לדרך. במעלה אדומים שווקו 44 יחידות דיור בלבד במסגרת דיור למשתכן.

 

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה בחודש אוקטובר האחרון את שיווקן של 300 יחידות הדיור - הבטחה שראש הממשלה בנימין נתניהו נתן לרב זלמן מלמד ולמתיישבים כבר לפני חמש וחצי שנים, לאחר הריסת הבתים בגבעת האולפנה. בתחומי מועצת בית אל לא נבנה אף בית בעשור האחרון, למרות ששוב ושוב הובטח לבנות את אותן יחידות דיור.

 

ההחלטה של כחלון להוביל את השיווק של יחידות הדיור בבית אל, עולה בקנה אחד עם העמדות המדיניות שלו בזכות סיפוח גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, נוכח הקיפאון המדיני מול הפלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים