שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בניגוד לבקשת המשטרה: שוחררו עצורי ההפגנה בחיפה
  המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של 19 מפגינים שנעצרו ביום שישי, אך בית המשפט שחרר את מרביתם, בהם את ג'עפר פרח מנכ"ל מרכז מוסאוא, שטען כי שוטר שבר את ברכו ואושפז בבית החולים. "זו סטירת לחי למשטרה", אמר פרח. בדיון נאמר כי שבעה מפגינים נזקקו לטיפול לאחר האירועים

   

  ג'עפר פרח לאחר שחרורו    (תא הסטודנטים של חד"ש, אונ' חיפה)

  ג'עפר פרח לאחר שחרורו    (תא הסטודנטים של חד"ש, אונ' חיפה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית משפט השלום בחיפה שחרר הבוקר (ב') את 19 המפגינים שנעצרו ביום שישי במחאה שנערכה בעיר נגד מדיניות ישראל בגבול עזה. זאת בניגוד לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם בחמישה ימים.  בהחלטתו ציין השופט את כמות הפצועים הרבה - שבעה מבין העצורים נדרשו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.

   

  השופט אמיר סלמה עיכב בכמה שעות את שחרורם של שבעה מהעצורים, שחשודים בתקיפת שוטר, כדי שהמשטרה תוכל להחליט אם בכוונתה לערער על ההחלטה. השופט ציין כי מדובר יותר במצב של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו מאשר תקיפת שוטר.

   

  המפגינים שוחררו בערבות וכן נאסר עליהם להשתתף בהפגנות במשך 15 ימים. בין המשוחררים גם מנכ"ל עמותת מוסאוא לזכויות הערבים בישראל ג'עפר פרח, ששבר את רגלו בעת המעצר, בנו של פרח ואחיינו. פרח טופל במהלך הלילה בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שפונה לשם מבית המשפט. הוא נבדק בידי הרופאים, שהחליפו את הגבס ברגלו. מבית החולים נמסר כי הטיפול הרפואי הסתיים בשלב זה.

   

  "החלטת בית המשפט לשחרר אותי זו סטירת לחי למשטרה", אמר פרח לאחר שחרורו. "הגיע הזמן שמשטרת ישראל תחנך את שוטריה לכבד חופש ביטוי ולא לדכא אנשים. זו לא איראן. אם ישראל רוצה ללכת בכיוון של איראן בבקשה שתלך, אבל שיפסיקו להגיד שזו דמוקרטיה. מה שקרה פה זו בושה וחרפה לכל משטר דמוקרטי. לא ייתכן שאנשים שיוצאים להפגין מדוכאים בצורה כזו, פוגעים בהם פיזית, מרביצים להם ומשפילים אותם".

   

  בפתח הדיון סיפר פרח על הנסיבות שבהן נשברה רגלו באותו ערב: "הגעתי להפגנה לחפש את בני ומצאתי את עצמי עצור כבר 48 שעות. תוך כדי כך אחד השוטרים בתחנת חיפה מצא לנכון לבעוט בי ברגל ושבר לי את הברך".

  כניסה הארכת מעצר ג'עפר פרח מנכ
  פרח בפתח הדיון(צילום: זהר שחר)

   

  ג'עפר פרח נכנס לבית המשפט על קביים    (צילום: אחיה ראב"ד)

  ג'עפר פרח נכנס לבית המשפט על קביים    (צילום: אחיה ראב"ד)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המשטרה הודיעה אתמול שחרף כמעט יומיים שלמים שעברו מאז התרחש האירוע, היא עדיין לא הצליחה לגלות כיצד נשברה רגלו. פרח, שהגיע לדיון על קביים, התקבל במחיאות כפיים על-ידי תומכיו. באולם נכח גם בנו שנעצר, ופרקליטו טען שגם הוא הוכה. באופן חריג נכח בדיון גם קצין חקירות ומודיעין של מחוז חוף, ניצב-משנה משה כהן.

   

  פרח סיפר לשופט על השתלשלות העניינים: "ביום שישי בבוקר נחתנו מחו"ל. לא היה לי זמן ותוכניות להשתתף בהפגנה, אבל את הילדים שלי אני מחנך להיות מעורבים. הבן שלי הגיע לשם אחרי 21:00, אחרי שכבר הגיעו סרטונים מאזור ההפגנה. הגעתי לחפש אחריו כי הבנתי שהדברים שם לא מתנהלים כמו שצריך. ראיתי שאנשי היס"מ מקיפים את המקום. ניסיתי לעזוב את המקום ואנשי היס"מ לא נתנו לעזוב. הם התנפלו עליהם ועצרו את הבן שלי ואת אחי. התקרבתי לניידת וצעקו עלי תעוף מפה".

   

  לאחר שהסתיים חלקו בדיון פונה פרח לבית החולים. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כתב בעמוד הטוויטר שלו: "‏אני בהחלט מצפה מהמחלקה לחקירות שוטרים לבדוק/לחקור במהירות את נסיבות פציעתו של ג'עפר פרח ואת טענותיו. יש לברר בדחיפות אם הופעל כוח שלא לצורך בניגוד לחוק. רק גוף חיצוני אובייקטיבי יכול לקבוע זאת וזה התהליך שמתבצע כעת". 

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים