שתף קטע נבחר

הכירו את טוי: ג'ירפה חדשה בגן החיות בירושלים

באותו הלילה בו זכתה נטע ברזילי באירוויזיון, בגן החיות התנ"כי הג'ירפה לילה המליטה גורה מתוקה ובריאה. בגן החיות הוחלט להעניק לה את השם טוי (Toy). "לכולם כבר היה ברור שזה חייב להיות השם הנבחר", אומרים בגן החיות. בעוד מספר שבועות טוי תצא לשטח הפתוח לאחר שתתחזק

 

 

שמחת הזכייה באירוויזיון התערבבה בשמחה על הולדת ג'ירפה חדשה בגן החיות התנ"כי בירושלים. הג'ירפה נולדה באותו יום בדיוק לאם לילה, ומיד הוחלט לתת לה שם שיכבד את המאורע "Toy".

 

טוי הג'ירפה (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)


טוי שוקלת 100 ק"ג ובגובה 1.60 מ'. כרגע היא עוד מוצפת הורמונים, מה שהופך אותה לעצבנית מעט והיא שוהה במגורי הג'ירפות. בעוד מספר שבועות היא תתחזק ותוכל לצאת לחצר אפריקה יחד עם הג'ירפות, הזברות וחיות נוספות.

 

נטע ברזילי בחגיגות בכיכר (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

טוי הג'ירפה (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)

 

גלעד משה, ראש מחלקת אוכלי עשב מציין כי "כל פעם מחדש שבעל חיים נולד בגן, יש שמחה גדולה, אבל עם כל העניינים השוטפים בחירת שם הרבה פעמים נמשכת זמן. עם טוי המצב היה אחרת. היא נולדה ביום של הגמר, וכשהגענו לגן ביום ראשון, לכולם כבר היה ברור שזה חייב להיות השם הנבחר".

 

טוי הג'ירפה (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)
 

 

בגן החיות בירושלים חי כיום עדר קטן של ג'ירפות מתת מין דרום אפריקאי. בטבע מוערך מספרן של הג'ירפות בכ-12 אלף פרטים ועתידן בטבע בסכנה עקב ציד ואובדן שטחי מחייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
טוי ג'ירפה חדשה בגן החיות התנ"כי בירושלים
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים