שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון הבימה יפרוש מטקס פרסי התיאטרון

  במכתב ששלח התיאטרון להנהלת הטקס, הודיע הבימה כי החל מהשנה הבאה יסיר את השתתפותו מטקס פרסי התיאטרון. מקורבים לתיאטרון סיפרו על "חילוקי דעות עם ועדת הפרס ועם המנכ"ל בענייני ניהול והחלטות"

  ארבעה ימים לפני טקס פרסי התיאטרון, הבימה מודיע על פרישה, כך נודע ל-ynet. הסיבה הרשמית היא העלויות הכספיות, כפי שעולה ממכתב שנשלח מהתיאטרון אל הנהלת הטקס. "החלטה זו היא בעיקר משיקולי עלות ההשתתפות הכספית בעמותה ובטקס", נכתב במכתב שנשלח היום (ב').

   

  "חילוקי דעות עם ועדת הפרס". הבימה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "חילוקי דעות עם ועדת הפרס". הבימה(צילום: מוטי קמחי)

  עוד עולה מהמכתב כי הטקס, שאמור להיערך השנה בתיאטרון הבימה ביום שישי, ייערך כמתוכנן: "תיאטרון הבימה ימשיך לשתף פעולה ויארח כמובטח את אירוע פרס התיאטרון לשנת 2017 המחולק בסוף החודש הזה". את המכתב מסכמת מנכ"לית תיאטרון הבימה, אודליה פרידמן, עם הודעת הפרישה שתיכנס לתוקף מיד בסוף הטקס - "הננו להודיעכם על הפסקת חברותנו בעמותה החל ממועד סיום אירוע הפרס לשנת 2017". 

   

  מקורבים לתיאטרון אומרים כי "למרות שבשנה שעברה זכה בעשרה פרסים, ישנם חילוקי דעות עם ועדת הפרס ועם המנכ"ל בענייני ניהול והחלטות", והוסיפו כי "במשך השנתיים האחרונות היו שיחות שלא הצליחו ליישר את ההדורים".

   

  שרת התרבות מירי רגב מסרה, בהתייחס להחלטת הבימה וכן בנוגע לאי השתתפותם של תיאטראות אחרים בטקס: "אני ערה לטענות כאלה ואחרות שעלו מתאטרון הבימה ומאיגוד שח"ם על התנהלות ועדת הפרס ועל הרכבה. טקס פרסי התאטרון הישראלי חייב לכלול את כולם ולא רק את התיאטראות הגדולים. הגיעה העת לקריאת השכמה של מנהלי הפרס. הנחיתי את יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, יגאל עמדי, להמליץ עד סוף אוגוסט על דרך אפקטיבית שגם בתחום זה כבשאר התחומים, ייעשה צדק תרבותי אמיתי. מפת התיאטרון הישראלי וכך גם תוכנית הפרס תכלול בשנה הבאה את כל התיאטראות הרפרטואריים מדן ועד אילת, ממזרח וממערב. תם הטקס הזה במתכונתו הצרה".

   

  מתיאטרון הבימה סירבו להגיב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  יפרוש מהטקס. תיאטרון הבימה
  צילום: מוטי קמחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים