שתף קטע נבחר

מהומה במליאת הכנסת: "אתם תומכים בטרור, אתה יהודי מחמד"

ח"כ פורר וברקו תקפו את הח"כים הערבים בשל ההפגנות בחיפה, וחלקם נטשו את האולם. ח"כ ג'בארין: "כששר הביטחון מדבר עלינו כגיס חמישי, מה יחשוב השוטר בשטח?". במקרה נוסף כינה אייכלר את שטרן: "יהודון מלשין"

  

 

עימותים בכנסת על רקע המהומות והמעצרים בחיפה: חברי כנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) וענת ברקו (ליכוד) תקפו אמש (ב') את חברי הרשימה המשותפת על רקע ההפגנות בחיפה הסוף השבוע, וניהלו מהומה במליאה. בשלב מסוים חלק מחברי הרשימה המשותפת יצאו מהאולם במחאה.

 

כבר בתחילת המליאה, דיברו חברי הכנסת הערביים במסגרת נאומים בני דקה על ההפגנות בחיפה וגינו את האלימות הקשה של השוטרים.

 

ח
ח"כ ענת ברקו, ח"כ יוסף ג'בארין ועודד פורר(צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג, שאול גולן)

חבר הכנסת יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) פנה ליושבי המליאה: "כששוטר שומע את שר הביטחון מדבר על חברי הרשימה המשותפת כגיס חמישי, כנציגים של ארגון טרור, כבוגדים ומחבלים. איך הם יתנהגו בשטח? אתם לא תסתמו לנו את הפיות, לא לנו ולא לעם שלנו. אתם מסיתים". דבריו עוררו תגובות רבות בקרב חברי הכנסת שצעקו לעברו שהוא מסית.

 

חברת הכנסת ענת ברקו השיבה לג'בארין: "הדבר היחיד שמשותף ברשימה הזו - זו השנאה למדינת ישראל. אני לא מעלה על דעתי שחברי קונגרס היו תומכים בדעאש באופן גלוי ויוצאים נגד המדינה שלהם. אנחנו רואים כאן אנשים שתומכים באופן גלוי בחמאס, בחיזבאללה, באסד. בהם הם תומכים. רשימה שהיא תומכת טרור ותומכת בפריצת הגבולות של מדינת ישראל". חבר הכנסת דב חנין התפרץ לדבריה של ברקו, אך היא השיבה לעברו: "אתה יהודי מחמד".

 

"חבורת פחדנים שחלקם ברחו מהאולם", כינה את חברי הרשימה עודד פורר מישראל ביתנו. פורר פנה לחברי הכנסת הערבים ואמר: "אתם חבורה של תומכי טרור. ביום העצמאות הקודם ראש הרשימה המשותפת וחבריו עמדו דקת דומיה לזכר משפחות המחבלים. הוא בא לתמוך באותה חבורת מחבלים שלא נשלחה לגדר עם פרחים ושושנים, אלא כדי לבצע פיגועים פעם אחר פעם".

 

פורר הוסיף: "לא ראיתי פעם אחת שמישהו מכם גינה פעילות טרור. מי שתומך בחמאס - לא ראוי לשבת כאן. אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי להדיח אתכם מכאן".

 

אייכלר לשטרן: "יהודון מלשין"

 

מוקדם יותר התעורר ויכוח גם בין חברי הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) ואלעזר שטרן (יש עתיד) בזמן שהאחרון נאם בכנסת. העימות החל כאשר ח"כ אייכלר התייחס לדיון שהתקיים מוקדם יותר אתמול בוועדת החוקה, שבמסגרתו נידונו דברים שאמר עד המדינה במשפטו של השר לשעבר שלמה בניזרי, ולפיהם הופעלו עליו לחצים כדי שיעיד נגד השר בניזרי.

 

עימות במליאת הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ ישראל אייכלר(צילום: ערוץ הכנסת)
עימות במליאת הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
מיקי לוי יוצא להגנתו של שטרן(צילום: ערוץ הכנסת)

עימות במליאת הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
(צילום: ערוץ הכנסת)

"יהודון, מוסר, מלשין שעובד בשירות השליט נגד אחיו היהודים", הטיח אייכלר בשטרן בפני חברי הכנסת. ח"כ מיקי לוי יצא להגנת חברו למפלגה וצעק לעברו: "תתבייש, אלוף בצה"ל! איך אתה מדבר? בושה, חצוף". אייכלר כינה את לוי "רוצח" והמשיך: "מי שבוגד בחינוך הדתי, אין לצפות ממנו לנאמנות לעם ישראל", וקרא להוציא את ח"כ לוי תוך כדי שהוא מכנה אותו "הקצין לשעבר שהיכה חרדים באכזריות".

 

אייכלר אמר עוד כי "שטרן עושה זאת כדי למצוא חן בעיני אדונו יאיר לפיד, שנתן לו מקום כדי שיילחם נגד הציונות הדתית והיהדות החרדית בגלל שהוא חובש כיפה. שטרן מזכיר לי את היהודון המוסר". בסופו של דבר לוי אכן הוצא מהאולם. ח"כ אייכלר התנצל לאחר מכן על המילה רוצח אך הבהיר שאיננו חוזר בו משאר הדברים.

 

שטרן מסר לאחר מכן בתגובה: "אייכלר יכול 'לברך' אותי כמה שירצה, אבל לא אשתוק כשהוא תוקף את מוסדות המדינה כפי שעשה על בימת מליאת הכנסת. יש לי כבוד והערכה לחברי הכנסת החרדים גם כאשר יש בינינו חילוקי דעות. אין לי כבוד לחברי כנסת שמייצרים שנאה נגד מוסדות המדינה ומשרתיה. כאשר משתלחים בצורה כזאת נגד מוסדות המדינה שלנו, אין שאלה אם אצא להגנת המדינה. כך אמשיך לעשות".


פורסם לראשונה 21/05/2018 22:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ ענת ברקו התעמתה עם הח"כים מהרשימה המשותפת
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים