שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: מחפשים אחר מרססי כתובות הנאצה "ביבי לגז" בתל אביב
  שעות ספורות לאחר גילוי הכתובות בחצר ישיבת "בר אילן" בשדרות רוטשילד בתל אביב, הודיעה המשטרה כי פתחה בחקירה בניסיון לאתר את המבצעים

   

   

  כתובות נאצה מחוץ לישיבת "בר אילן" בתל אביב

  כתובות נאצה מחוץ לישיבת "בר אילן" בתל אביב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המשטרה הודיעה הערב (יום ב') כי פתחה בחקירה בניסיון לאתר את מרססי כתובות הנאצה בחצר ישיבת "בר אילן" בשדרות רוטשילד בתל אביב. הכתובות רוססו במהלך סוף השבוע, והבוקר, עם הגעת התלמידים למקום, נחשפו כתובות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט: "ביבי לגז", "כהנא מת" ו-"מה עם בנט?".

   

  כמו כן, רוססו מסרים נגד אמונה באלוהים והנוכחות הישראלית ביהודה ושומרון, בהן "אין גאווה בכיבוש", "תשוחרר פלסטין" ו"אין אלוהים". לצד הכתובות, רוסס שם ארגון השמאל הרדיקלי "אנטיפה".

   

  ישיבת בר אילן ב תל אביב כתובות נאצה הסתה תג מחיר שמאל נגד בנט ו נתניהו ()

   

  ישיבת בר אילן ב תל אביב כתובות נאצה הסתה תג מחיר שמאל נגד בנט ו נתניהו ()
    

  מנהל הישיבה, הרב בני פרל, כתב בדף הפייסבוק שלו הבוקר: "אילו היינו מסגד, היו באים תג מאיר ונותנים לי פרח, היה נשיא המדינה נושא משא לבני עמו, הייתה התקשורת רחומה ומלטפת, הייתה משטרת ישראל, השב"כ המוסד וה-CIA סוגרים עניין בחדר חקירות אפל, הייתה עיריית תל אביב משפצת, מנקה ומוסיפה כמה זוזים, אבל אנחנו ישיבה". לאחר מכן אמר בשיחה עם ynet כי הוא שוקל להגיש תלונה במשטרה. במהלך היום זכתה הישיבה לגיבוי מהמערכת הפוליטית ומעיריית תל אביב.

   

  שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) צייצה בטוויטר: "פשע שנאה שקורא לחיסול ראש הממשלה ושר החינוך על קירות בית ספר בתל אביב כאילו לא אירע בתקשורת הישראלית. אין פושים, אין סיקור נרחב. מדוע פשע שנאה מסוקר רק כאשר הקורבן הוא בשמאל?". שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון כתב: "הסתה - היא הסתה, היא הסתה! על המשטרה לחקור מיד מי עומד מאחורי ריסוס הכתובות כנגד ראש הממשלה והשר בנט - ולהביאו לדין. שום מחלוקת פוליטית אינה מצדיקה כתובות נאצה והסתה לרצח".

   

  בעיריית תל אביב ומנהל החינוך בעירייה הגדירו את הכתובות כ"צורת ביטוי אלימה ופחדנית" והוסיפו: "אנחנו מגנים גם את הפגיעה במוסד חינוכי בדרך של השחתת רכוש. ישיבת בר אילן היא מוסד שמחנך לערכים של כבוד האדם, הומניזם וסובלנות לכל. חשוב לנו לציין שהצענו כל עזרה אפשרית להנהלת בית הספר, וכמונו גם משרד החינוך. כמובן שהעירייה נכנסה מייד לבית הספר למחוק את הכתובת והוגשה תלונה במשטרה. אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה". למקום הגיעו נציגי "תג מאיר".

   

  הערב, כאמור, הודיעה המשטרה כי פתחה בחקירה על מנת לאתר את המבצעים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים