שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הודו: הבוס רצח וביתר בת 16 כי ביקשה משכורת
  כמו אלפי נערות עניות מהכפרים נסעה סוני קומארי לבירה ניו דלהי כדי למצוא עבודה כעוזרת בית - אך את הכסף שהרוויחה נאלצה להעביר למנהל. כ-10 מיליון בני 14-5 נשלחים לעבודה בהודו, וחופשת הקיץ היא שיא הניצול
  משטרת הודו עצרה מנהל סוכנות לעובדי ניקיון בניו דלהי שרצח נערה בת 16, ביתר את גופתה והשליך אותה לתעלת ניקוז – רק משום שהעזה לדרוש ממנו את הכסף המגיע לה.

  ניצול ילדים עניים בהודו (צילום: AFP)
  נערות הודו עוזבות את הכפר ונוסעות לניו דלהי. את הכסף הן לא תמיד רואות(צילום: AFP)

  ניצול ילדים עניים בהודו (צילום: AP)
  ילדים קטנים עובדים בלבנים. המטרה: להגיע לשכר מינימום(צילום: AP)

  הרוצח, מנג'יט סינג קרקטה, בן 30, שכר את שירותיה של הנערה סוני קומארי לפני כשלוש שנים. הסוכנות שאותה ניהל עם שני שותפים העסיקה נערות עניות מכפרים ברחבי הודו, והצליחה לפתות גם את קומארי לעזוב את הכפר שלה בתמורה לעבודה בבירה.

   

  מאז הצטרפותה לסוכנות עבדה קומארי כעוזרת בית בניו דלהי, ואת השכר החודשי שלה – כ-6,000 רופי (315 שקלים לערך) – נדרשה להעביר ישירות לסוכנות. לאחרונה החליטה לעזוב את העבודה ולחזור לכפר, ולשם כך נזקקה לכסף שהרוויחה.

  ניצול ילדים עניים בהודו (צילום: AFP)
  גני המשחקים הופכים לזירות ציד של סוחרי אדם(צילום: AFP)

  לפי המשטרה, משהתעקשה הנערה לקבל את המגיע לה הזמין אותה קרקטה לביתו כדי לדון בנושא, ושם רצח אותה. שותפיו לניהול הסוכנות עזרו לו לבתר את גופתה והשליכו אותה לתעלת ניקוז. שם היא נמצאה לבסוף צפה.

   

  חופשת הקיץ היא תקופה רגישה במיוחד בכל הנוגע לניצול ילדים לצורכי עבודה בהודו. סוחרים בבני אדם מכל רחבי הודו מצליחים לשכנע הורים עניים לשלוח את ילדיהם לעבוד בחופשה במפעלים ובחוות.

  ניצול ילדים עניים בהודו (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  "בתקופה הזו הופכים גנים משחקים וחנויות שכונתיות לזירת ציד עבור הסוחרים האלה", אמר קורלמותן תנדבריאן, פעיל בארגון הנלחם בסחר בבני אדם. "הם עוקבים אחרי ילדים ממשפחות עניות ומשכנעים אותם שזה בזבוז זמן לאפשר לילדים שלהם לשחק או להישאר בבית כשבמקום זה הם יכולים להרוויח כסף".

   

  כ-10.1 מיליון ילדים בני חמש עד 14 בהודו מועסקים כעובדים. המשכורות המשולמות להם נמוכות ולעתים קרובות ניתנות להם רק בסוף תקופת העבודה. יש משפחות שנאלצות להניח לילדיהן הקטנים לחצוב ולייצר 1,000 לבנים ביום כדי להגיע לשכר המינימום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים