שתף קטע נבחר

פייסבוק וקוואלקום מקדמות פרויקט אינטרנט אלחוטי מהיר בטכנולוגיה ישראלית

ענקיות הטכנולוגיה קוואלקום ופייסבוק מתכננות פרויקט משותף לאינטרנט אלחוטי מהיר המיועד לערים ולאיזורים המיושבים בצפיפות. הפיתוח בוצע על-ידי שלוחת קוואלקום בישראל

תחת מטריית פיתוח ישראלית - פרויקט גדול הולך ונרקם בימים אלה בין יצרנית ערכות השבבים הגדולה קוואלקום לבין חברת פייסבוק, על מנת לחבר ערים גדולות ומיושבות ואיזורים כפריים גדולים לרשת אינטרנט אלחוטית מהירה.

 

Terragraph (צילום מסך)
טכנולוגיית Terragraph תחבר ערים לאינטרנט אלחוטי מהיר(צילום מסך)

 

הפרויקט, אשר זכה לשם הקוד TerraGraph, יאפשר שליחת מידע רב ביעילות ובמהירות דרך נתבים (ראוטרים) מיוחדים, שיצויידו בערכות שבבים חדשות שייוצרו על ידי קוואלקום ופותחו בישראל. הפרויקט הוכרז לראשונה בכנס המפתחים של פייסבוק לפני שנתיים, אך כעת בחרה פייסבוק בקוואלקום על מנת שזו תייצר עבורה את החומרה המיוחדת.

 

תחנת Terragraph טיפוסית (צילום מסך)
תחנת Terragraph טיפוסית(צילום מסך)

 

המערכות החדשות יתוכננו כך, שהן יוכלו לשלוח מידע בתדר של 60 גיגה-הרץ, שיאפשר להגביר משמעותית את מהירות הגלישה והעברת הנתונים. הטכנולוגיה מאפשרת, עקרונית, להעביר מידע בקצבים של עד 40 גיגה-ביט לשנייה למרחק של עד חצי קילומטר. בחברת קוואלקום תיארו את הפיתרון כיעיל הן לאיזורים כפריים בעלי שטח גיאוגרפי גדול והן עבור איזורים עירוניים מיושבים בצפיפות.

 

גל בסון (צילום: קוואלקום)
גל בסון, קוואלקום(צילום: קוואלקום)

 

גל בסון, מנהל פיתוח טכנולוגיות ה-60 גיגה-הרץ בקוואלקום: "הטכנולוגיה, המושתתת על תקשורת בגלים מילימטריים של 60 גיגה-הרץ, פותחה כולה בקוואלקום ישראל. הרשת אמורה להיפרש באזורים אורבניים ברחבי העולם ולספק אינטרנט בקצבים מהירים, של לפחות גיגה-ביט לשנייה עבור כל משתמש. אנחנו גאים לשתף פעולה עם ענקית האינטרנט פייסבוק לצורך המטרה החשובה הזאת".

 

בחינות ראשונות למערכות החדשות יתחילו באמצע השנה הבאה, אבל אין עדיין פרטים מדוייקים לגבי המועד שבו הפרויקט השאפתני ייצא רשמית לפועל ובעיקר היכן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים