שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר בחיל האוויר: "ממשיכים לפעול ולשבש לאיראנים גם אחרי התקיפה"
  לאחר שמפקד חיל האוויר גילה שישראל הייתה הראשונה בעולם שעשתה שימוש בחמקן בתקיפות במזרח התיכון, אמר בכיר בחיל כי ישראל שומרת על חופש הפעולה בסוריה. הוא הוסיף כי "מעבר לשביעות הרצון מביצועי ויכולות האדיר - היה משקל חשוב גם להיבט התודעתי"

  ישראל ממשיכה לפעול בסוריה, גם לאחר התקיפה לפני כשבועיים. כך גילה בצהריים (יום ג') קצין בכיר בחיל האוויר, שאמר: "אפשר להניח שבוצעו פעולות מאז התקיפה האחרונה בסוריה ואנחנו שומרים על חופש הפעולה שלנו. הנחישות האיראנית באזור נמשכת ואנחנו ממשיכים לפעול ולשבש מתחת לסף המלחמה".

   

   

  הקצין אמר בנוגע להחלטה לחשוף את התקיפות שבוצעו על ידי החמקן F-35, כי "מעבר לשביעות הרצון מביצועי ויכולות האדיר - היה משקל חשוב גם להיבט התודעתי. את הדברים אמר הקצין בכנס המתקיים בהרצליה שאליו הגיעו יותר מ-20 מפקדי חילות אוויר מרחבי העולם.

   

  מוקדם יותר היום נאם בכנס בהרצליה מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין, שאמר: "תקפנו עם F-35 פעמיים במזרח התיכון - אנו הראשונים בעולם שעשו זאת". הוא חשף תמונה של מטוס החמקן חג מעל ביירות. נורקין שפך אור על התקיפה הישראלית בסוריה, ואמר כי מערכות ההגנה הסוריות ירו יותר מ-100 טילים נגד מטוסי חיל האוויר, שתקפו עמדות איראניות במדינה.

   

  החמקן בטקס בחצרים (צילום: Reuters) (צילום: Reuters)
  החמקן בטקס בחצרים(צילום: Reuters)

   

  נורקין הוסיף כי האיראנים שיגרו 32 רקטות לעבר ישראל ולא 20 כפי שפורסם עד כה. הוא הסביר בכנס: "בדקנו מה האיראנים עושים סביבנו. כוחות קודס התמקמו בבסיס T-4, המרוחק 250 ק"מ מישראל. מהבסיס הזה הם ניסו לתקוף באמצעות מל"ט שחדר לישראל לפני כמה חודשים. אחרי האירוע הזה זיהינו שהם ממשיכים לאחסן בבסיס הזה אמצעי לחימה, כולל יכולות הגנה אוויריות שאותן תקפנו בחודש האחרון".

   

  לדבריו, "בשבועות האחרונים הבנו שאיראן שלחה לסוריה טילים ורקטות ארוכות טווח, בהם משגרי אורוגאן שתקפנו צפונית לדמשק. לאחר מכן האיראנים שיגרו 32 רקטות לעבר ישראל (ולא כ-20 כפי שאמרו תחילה בצה"ל, י"ז). יירטנו ארבע מהן והיתר נפלו מחוץ לישראל.

   

  "תקפנו יותר מ-20 מטרות איראניות בסוריה. לצערי, מערכות ההגנה הסוריות ירו יותר מ-100 טילי נ"מ לעבר מטוסינו. בתגובה השמדנו להם סוללות נ"מ. זמן קצר לאחר מכן תקפנו והשמדנו מהאוויר מנהרת חמאס שנחפרה לעומק של 20 מטרים", דיווח מפקד החיל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים