שתף קטע נבחר

איבדו דרכם בנגב - וכתבו SOS מאבנים: "הגבר אכל לטאות"

פרסום ראשון: בני זוג יצאו ביום ראשון לטיול רגלי בנגב לפני הגעה לבית מלון. בשלב מסוים השניים תעו בדרכם והחליטו להעביר את הלילה תחת מחסה בגדה של נחל נקרות. בעקבות דאגת המשפחה החיפושים אחריהם הורחבו, ובצהריים השניים אותרו בסיוע מסוק משטרתי: "הם היו מיובשים לגמרי", סיפר מתנדב ביחידת החילוץ

 

 

מתנדבי יחידת החילוץ הר הנגב של המשטרה חילצו בצהריים (יום ג') בני זוג מתל אביב בשנות ה-30 לחייהם, שתעו בדרכם ביום ראשון באזור פרסת נקרות בנגב. השניים אותרו מיובשים לאחר שגילו תושייה והרכיבו מאבנים את אות המצוקה הבינלאומי SOS. הם זוהו על-ידי צוות מסוק שחיפש אחריהם, לאחר שנופפו בידיהם. אחרי קבלת טיפול רפואי, הועברו בני הזוג לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

 

השניים נרשמו לבית מלון באזור ובדרכם למקום הלינה החליטו לעשות טיול רגלי. אחרי צעידה של כ-15 קילומטרים, הבינו בני הזוג כי הם טעו והחליטו להקים לעצמם מחסה בגדה של נחל נקרות. הם העבירו את יום שני בשטח, וקיוו שמטיילים יעברו במקום ויסייעו להם. ואולם, בעקבות החום הכבד לא חלפו באזור מטיילים.

SOS נגב נחל נקרות (צילום: יחידת חילוץ הר נגב)
כתובת המצוקה שהכינו בני הזוג(צילום: יחידת חילוץ הר נגב)

בני משפחה של השניים גילו שהם לא הגיעו למלון שבו הזמינו חדר ובעקבות כך חששו לשלומם. הקרובים פנו למשטרה והודיעו כי השניים נעלמו. בעקבות כך הופעלה יחידת חילוץ הר הנגב, שפתחה אתמול בחיפושים אחר בני הזוג.

 

האיכון הטלפוני הצביע על כך שהשניים שהו באזור מצפה רמון. מתנדב יחידת החילוץ דובי רול סיפר: "מצאנו את הרכב שלהם חונה בתחילת המסלול כמו שחשבנו. לא היו כל רמזים שיש בעיה. צוותי סריקות התחילו לסרוק את מסלול פרסת נקרות, וכשהבנו שאת המסלול שאנחנו מכירים לא פקד איש - התחלנו להרחיב את המעגלים".

 

"יומיים וחצי בשטח כמעט בלי מים" 

מסוק משטרתי שסייע בסריקות איתר את בני הזוג בעקבות הכנת כתובת המצוקה הבינלאומית. השניים אף נופפו לכיוון המסוק במרץ. המתנדב רול ציין כי "הם היו אחרי יומיים וחצי בשטח, כמעט בלי מים. זה התחיל להדאיג אותנו ולכן העלינו מסוק של המשטרה. בסריקות עם המסוק הרחבנו את מעגל החיפוש. הסייר שלנו זיהה אותם מהמסוק".

 

על מצבם של בני הזוג סיפר רול: "הגבר סיפר שהוא מת מרעב וצד לטאות, היא לא הסכימה. הם היו מיובשים לגמרי וקיבלו אינפוזיה. הם הועלו למסוק שפינה אותם לתחנת מד"א במצפה רמון". משם פונו כאמור השניים לבית החולים סורוקה במצב קל.

 

אמיר גלילי, גם הוא מתנדב ביחידת החילוץ, סיפר: "הם בעצם פספסו פנייה וירדו בתוך נחל נקרות. היו להם מים, אבל בוודאי לא מספיק לשהות של שלושה ימים. הם עשו דבר מאוד חשוב - ירדו במקום, חיכו ולא המשיכו ללכת. ברגע שהבינו את הטעות המשמעותית, הם פשוט ישבו במקום אחד מוצל וחיכו. ככה היה לנו הרבה יותר קל למצוא אותם".

חילוץ זוג שהלכו לאיבוד באזור נחל נקרות מצפה רמון (צילום: יחידת חילוץ הר נגב)
אזור נחל נקרות שבו בני הזוג איבדו את דרכם(צילום: יחידת חילוץ הר נגב)

משה צלח, פרמדיק מד"א במרחב נגב שטיפל בבני הזוג, סיפר כי "מדובר בבני זוג שהלכו לטיול ביום ראשון ולאחר שהבינו שהלכו לאיבוד התמקמו בנקודה מסוימת בציר. ביום ראשון בערב נגמרו להם המים. בסך הכול הם היו במצב יציב. הם עשו את הדבר הכי נכון שצריך: פשוט ישבו במקום ולא ניסו למצוא את הדרך ולבזבז אנרגיה. באופן מפתיע הם היו רק קצת מיובשים וקיבלו החזר נוזלים. הם היו בעיקר מותשים".

 

אחותו של הגבר שחולץ סיפרה: "הייתה תקווה אבל היינו מוכנים לגרוע מכול. יצרנו קשרים עם כל העולם ואשתו בלילה. הרמנו קבוצה של אנשים שתצא לאזור. הכל היה כל כך איטי. לקח כמה שעות לאכן אותם. אבא שלי עשה רונדלים עם המשטרה. חברים מהצבא יצאו לבד ומצאו את הרכב. בשעה 2:00 בלילה החברים הטובים מהצבא יצאו לשטח והחלו לעשות סיורים. הם עשו עבודה מטורפת".

 

האחות אמרה עוד כי "הייתי בקשר עם אנשי יחידת החילוץ והם היו נפלאים. הכול היה מטורף. מי ששמר על הכלב שלהם היה אמור להחזיר אותו אתמול בצהריים. הוא ראה שהם לא בבית והוא התקשר לאבא שלי. אמר שהוא אמור להחזיר את הכלב. מזל שהיו צריכים להחזיר את הכלב כי ככה הבנו שהם היו צריכים להגיע והם לא הגיעו למלון שאליו עשו הזמנה. אז התחלנו לרוץ. קשה להסביר מה שקרה. אנחנו בלי שינה יומיים". המשפחה ביקשה להודות לאנשי יחידת החילוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יחידת חילוץ הר נגב
כתובת המצוקה שהכינו בני הזוג
צילום: יחידת חילוץ הר נגב
מומלצים