שתף קטע נבחר

הציתו עמדת צה"ל והציבו דגל פלסטין: תיעוד חדירה מעזה

החדירה שמביכה את צה"ל: אתמול חצו מחבלים את גדר הרצועה, השחיתו תשתיות ועמדה צבאית נטושה, הציבו עליה את דגל פלסטין - ונמלטו בחזרה לרצועה מבלי שנפגעו. צה"ל ירה בתגובה אש טנקים לעמדת חמאס: "עקבנו אחר האירוע מתחילתו"

 

 

חצו את הגדר, הציתו עמדה של צה"ל, הציבו דגל פלסטין - וחזרו לרצועת עזה ללא פגע: בתיעוד פלסטיני נראית חדירת המחבלים מעזה לשטח ישראל באזור אל-בורייג', חדירה שבמהלכה הציתו אתמול בבוקר (ג') עמדה צבאית שלא הייתה מאוישת.

 

בתיעוד נראים המחבלים חודרים מרצועת עזה עם כלי חיתוך ומשחיתים תשתיות ואת העמדה הצה"לית הנטושה. הם הצליחו לשוב לרצועה ללא פגע. בתגובה, צה"ל ירה אש טנקים לעבר עמדת חמאס באזור.

תיעוד חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה ()
מציתים את העמדה ומציבים דגל

תיעוד חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה ()
מעלים באש שקי חול

תיעוד חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה ()
מתוך הסרטון

תיעוד חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה ()
 

בצה"ל שינו בחודש האחרון, בתיאום ובאישור הפרקליטות הצבאית, את הוראות הפתיחה באש, באופן שמתיר ללוחמים לירות לעבר פלסטינים לא חמושים אם חצו את הגבול והשחיתו תשתית בטחונית. בסרטון נראה שקבוצת הפלסטינים ניסתה להצית כמה שקי חול ורשתות הסוואה, שמשמשים בסופי שבוע את הצלפים הפועלים ליד הגדר.

 

הפלסטינים חצו לעומק של כמה עשרות מטרים מהגדר ורשמו את ההישג המינימלי שחמאס קיווה שישיג אל מול בלימת הניסיונות לחצייה המונית על ידי צה"ל - חציה של הגבול, ולו לדקות בודדות ולציר המערכת בצדו הישראלי, וקביעת דגל פלסטיני במקום, תוך צילום האירוע מכמה זוויות. מטרה זו הושגה הבוקר ללא קושי של ממש, חרף הירי המאוחר של הכוחות שפעלו בקרבת מקום.

 

בצה"ל זיהו בשבועות האחרונים את חמאס מנחה את פעיליו לשאת באירועי הגבול דגלי פלסטין ולא את דגלי הארגון, כדי לנסות ולבסס את מטרת קמפיין הגדר ככלל לאומית פלסטינית. זו כנראה הסיבה שהדגל שננעץ הבוקר בעמדת הצלפים הנטושה היה דגל פלסטין. בצה"ל ציינו לגבי התקרית כי הפלסטינים שחדרו היו תחת מעקב כל העת ומסרו כי האירוע מתוחקר.


פורסם לראשונה 22/05/2018 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדרו לישראל והציתו עמדת צה"ל
מומלצים