שתף קטע נבחר

בייבי-טראומה עושה את העולם

הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון הגיעה לביקור בארץ והתאהבה בכלב מעורב ומפוחד. אחרי שטיפלה בו לילה אחד החליטה שהם לא נפרדים, נתנה לו את השם "בייבי-טראומה", והיא מתכוונת לטוס איתו לכל הצילומים והתצוגות בעולם. "הוא יהיה כלב מסיבות שווה. כדאי לכם לעקוב אחריו באינסטגרם", היא אומרת

 

(כתבת וידיאו: גיל קורוטקי, צילום: טל שחר, עריכה: רחל קרחי)

 

בייבי-טראומה יכול להיראות במבט ראשון כמו סתם עוד כלב מעורב ששום דבר בשלושים הסנטימטרים המכשכשים שלו לא מסגיר את העובדה שבגיל שלוש הוא עומד לבקר ביותר שטיחים אדומים ממה שרובנו אי פעם נראה.

 

"הגעתי לישראל לביקור, כי אני מטיילת הרבה וסיקרן אותי לראות את תל־אביב", מסבירה "אמא" של בייבי, הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון.

 

הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון  עם בייבי טראומה (צילום:  Bryan Basham)
(צילום: Bryan Basham)

"באחד הימים עברתי ליד גן מאיר בתל־אביב וראיתי דוכן של עמותה לאימוץ כלבים. התחלתי לדבר איתם ואמרתי להם שתמיד רציתי כלב, אבל כיוון שאני מטיילת בעולם המון, מאוד קשה לי לגדל אחד. הם הציעו שאירשם להיות משפחה אומנה לכלבים עד שמוצאים להם בית. הסכמתי, וכמה ימים אחרי הם התקשרו ואמרו שהם הצילו כלב והם צריכים אומנה ללילה אחד", היא אומרת.

"אני חושבת שהוא עבר התעללות על ידי גבר או גברים, כי הוא בטראומה מול גברים זרים, לכן גם קראתי לו 'בייבי-טראומה'. אני זוכרת שראיתי אותו במושב הקדמי של המכונית ופשוט התאהבתי, הוא היה קטן ורעד המון. למחרת, כשהייתי צריכה להחזיר אותו, הרגשתי שאני לא יכולה. שהוא צריך להיות איתי. החלטתי לאמץ אותו".

 

הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון  עם בייבי טראומה (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 

סיפור האהבה של פאנסי ובייבי התגבר על המון מכשולים כדי להגיע לסוף הטוב - בייבי קיבל חיסונים והיה צריך להמתין שלושה חודשים לפני שהורשה להיכנס לאירופה, ואילו פאנסי הייתה צריכה לנסוע לרומא, לצילומים של סדרה שהשתתפה בה.

 

"בזמן הזה בייבי היה עם דוגיסיטר, שדאג לעשות לנו שיחות פייס־טיים, גם הקלטתי לבייבי הודעות כדי שאם יתגעגע הוא יוכל לשמוע את הקול שלי", היא אומרת ומלטפת את הראש של בייבי-טראומה שנח על ברכיה.

 

"חזרתי לארץ במיוחד בשביל הקטנצ'יק הזה, ועכשיו אחרי שסיימתי את כל הביורוקרטיה והחיסונים בעזרתה של הווטרינרית ורד בן ברוך, אנחנו מוכנים לחרוש את העולם".

 

הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון  עם בייבי טראומה (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 

ואיך ייראו החיים החדשים של בייבי-טראומה?

 

"מעכשיו הוא הולך לטייל בעולם. הוא איתי בפסטיבל קאן ממש בימים האלה, ויטוס איתי לרומא להמשך הצילומים של הסדרה ההוליוודית ולתחרויות של פורמולה 1. ביולי־אוגוסט נהיה בדרום אירופה על קו החוף של איטליה, סן טרופה, איביזה ומיקונוס. בייבי יהיה ידוע ככלב המסיבות!"

 

הדוגמנית והשחקנית השוודית פאנסי אלכסנדרסון  עם בייבי טראומה (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 

תעשי לו בקאן בוק?

 

"בוודאי. אני אנסה שתהיה לו תמונה על השטיח האדום. אקנה לו עניבת פרפר קטנה. לבייבי יש גם חשבון אינסטגרם, שם הוא חולק את ההרפתקאות שלו עם העולם. כרגע יש לו רק 30 עוקבים, אבל זה בגלל שהוא חדש ועדיין לא היה ממש רציני לגבי זה".

 

עמוד האינסטגרם של הכלב בייבי-טראומה (צילום מתוך עמוד האינסטגרם של הכלב בייבי-טראומה)
עמוד האינסטגרם של הכלב בייבי-טראומה(צילום מתוך עמוד האינסטגרם של הכלב בייבי-טראומה)

 

כשמביטים מהצד בזוג המאוהב נראה כאילו ברור מי המושיע. אבל זו תפיסה שגויה, שפאנסי ממהרת לתקן.

 

"אני מטיילת בעולם מ־2012. ואין ספק שהרגשתי לפעמים בודדה. עכשיו בייבי הוא זה שמציל אותי. זו לא קלישאה. עכשיו, בכל מקום שבו אטייל בעולם יש לי את החבר שלי".

 

חולמים לאמץ כלב או חתול? עשרות כלבים וחתולים מחכים לכם במדור האימוץ השבועי "בואו הביתה"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
פאנסי אלכסנדרסון ובייבי-טראומה
צילום: טל שחר
מומלצים