שתף קטע נבחר

חברו של ח"כ אמסלם הופתע בחקירה: "תעזור לנו איתו, נעזור לך"

גורמים המעורים בחקירת השחיתות במועצה האזורית חבל מודיעין טוענים שלאחד החשודים, אילן כהן, הוצע "לתת חומר" על חבר הילדות שלו, יו"ר הקואליציה מהליכוד. ח"כ אמסלם - שהמידע הגיע אליו - מתכוון לפנות ליועמ"ש. המשטרה: הטענות אינן מוכרות לנו

 

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר הקואליציה דוד אמסלם(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

גורמים הקשורים לחקירת המשטרה על עבירות שחיתות וטוהר מידות במועצה האזורית חבל מודיעין טוענים כי הופעל לחץ על אחד החשודים לספק "חומר" על חבר הילדות שלו, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם. על פי הגורמים נאמר לחשוד אילן כהן, המשמש יועץ מקצועי למועצה: "יש לך חבר טוב, חבר כנסת בכיר. בוא תעזור לנו ואנחנו נעזור לך".

 

אחרי פרוץ הפרשה נעצר כהן ונחקר ביחידה להב 433, אולם שוחרר כעבור יממה וחצי. "ברור לכולם שהם התכוונו לדודי אמסלם", אמר גורם המקורב לצדדים. "מה זה, במשטרה שמו להם משימה לתפוס את דודי אמסלם בכל מחיר?".

 

 

כהן עצמו סירב להגיב לדברים, וח"כ אמסלם - שהמידע הגיע אליו - אמר כי הוא לא מתכוון להניח לנושא ובכוונתו לפנות בהמשך ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיבדוק את התנהלות המשטרה. "אם כהן היה בן אדם חלש, הוא היה יכול לספר סיפורים ולשקר", אמרו גורמים פוליטיים בסביביתו של אמסלם.

 

לפני כחודש עצרה המשטרה שבעה חשודים במועצה האזורית חבל מודיעין בחשד לעבירות שחיתות וטוהר המידות. בכיר העצורים היה ראש המועצה, שמעון סוסן.

 

על אף היותה מועצה אזורית, לא מעט בכירים בפוליטיקה הארצית מקיימים קשרים עם עובדים וגורמים אחרים בחבל מודיעין. כך למשל פורסם שראש המועצה סוסן הוא אחד האנשים הקרובים לשר משה כחלון.

 

ממשטרת ישראל נמסר: "הטענות המובאות אינן מוכרות לנו מתכני החקירה. צר לנו שמנצלים את העובדה שמשטרת ישראל מנועה מלהתייחס לחקירות מתנהלות. משטרת ישראל מנהלת חקירותיה ביושר, בהגינות, ללא משוא פנים ותוך שמירה על טוהר החקירה. כאמור, אין שום אינדיקציה ברשותנו המצביעה על כך שדברים אלה, או דומים להם נאמרו. ככל שתובא בפנינו ראיה על חריגה מנהלים או הנחיות- נטפל בה בהתאם. כך או אחרת, אנו נמשיך בחקירה ביסודיות ובמקצועיות במטרה אחת ויחידה, להגיע לחקר האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ דוד אמסלם
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים