שתף קטע נבחר

זו הסיבה שתיבת המייל שלכם מלאה בשבוע האחרון

אם תהיתם מה פשר העומס שנוצר בתיבת הדואר האלקטרוני שלכם בשבוע האחרון, בדמות דיוור ישיר מכל שירות דיגיטלי שאי פעם נרשמתם אליו, התשובה היא תקנות המידע החדשות של האיחוד האירופי

איך יודעים שבא GDPR? לפי העומס החריג על תיבות הדואר האלקטרוני: למרות ש"פה זה לא אירופה"  לתקנות הגנת המידע הדיגיטלי החדשות של האיחוד האירופי יש השלכה מסויימת גם עלינו כמשתמשים. למשל, בעובדה שכמעט כל שירות דיגיטלי שאי פעם נרשמנו אליו, שולח בימים אלה בדיוור ישיר את תנאי השימוש המחודשים שלו.

 

תיבת דואר אלקטרוני עמוסה (אילוסטרציה: Shutterstock)
עומס בתיבת הדואר האלקטרוני(אילוסטרציה: Shutterstock)

 

רשתות חברתיות, שירותי סטרימינג, פלטפורמות צרכנות ואפילו אתרים איזוטריים של אקורדים לגיטרה - כל מי שיכול לאסוף מידע עושה זאת, כמובן, אבל עכשיו גם מחוייב לעמוד בתקנות החדשות, שנועדו להגן על המידע ועל המשתמשים מפני שימוש לרעה.

 

"בואו נדבר רגע על חשיבותה של פרטיות", מכריזים המיילים, שמנוסחים באופן כללי בצורה דומה. עבור משתמשים בישראל, המיילים נשלחים במטרה ליידע על עדכון תנאי השימוש ותקנון הפרטיות של השירות. לעומת זאת, משתמשים שנמצאים באירופה מקבלים גם מיילים לא נחוצים, המבקשים לאשר הסכמה לדיוור שיווקי מטעם השירות.

 

המיילים שמגיעים למשתמשים בארץ כוללים בדרך כלל קישור לתנאי השימוש המחודשים והמעודכנים. כדאי מאוד להכנס ולקרוא אותם. המסמכים המחודשים, ברובם, אמורים לעבור שדרוג גם ברמת הניסוח והנגישות שהם מציעים עבור המשתמש הסביר. בנוסף, בהודעות הדואר האלקטרוני תוכלו לרוב למצוא סיכום של מערך השינויים ודגשים חשובים.

 

 

תקנות הגנת המידע הדיגיטלי (General Data Protection Regulation) של האיחוד האירופי מציבות סנקציות כלכליות בפני חברות שלא יעמדו בהן: קנס של 20 מיליון אירו או 4 אחוזים מהמחזור השנתי של החברה (הגבוה מביניהם). בין היתר, התקנות החדשות מגבילות את רמות איסוף המידע והמעקב אחרי משתמשים, מדגישות שקיפות מלאה בנוגע לאופני איסוף המידע וסוג המידע שנשמר, ומאפשרות למשתמשים "להישכח" ממאגרי המידע ברגע שהשירות מופסק.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
אימייל
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים