שתף קטע נבחר

ליברמן: "אם נראה המשך ניסיונות איראניים להתבסס על אדמת סוריה - נפעל עוד פעם"

בתום ביקור באוגדת איו"ש שלח שר הביטחון אזהרה ברורה לטהרן: "אין לנו שום עניין להסלים את המצב בסוריה, אך לא נרשה התבססות איראנית". הוא ערך השוואה בין השיפור במצב הכלכלי של הפלסטינים בגדה לעומת ההידרדרות במצבם של תושבי רצועת עזה: "התשובה היא הנהגת חמאס"

 

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן מזהיר את איראן לבל תמשיך לפעול בשטח סוריה. בתום ביקור שערך היום (ד') באוגדת איו"ש אמר השר ליברמן כי "אין לנו שום עניין להסלים את המצב בסוריה, אין לנו שום עניין בעימות על אדמת סוריה, אך יחד עם זאת לא נרשה התבססות איראנית".

 

ליברמן אמר עוד כי "אמרנו ועשינו ואם נראה המשך ניסיונות להתבסס, נפעל עוד פעם. אני חושב שהעמדה שלנו היא ברורה ועקבית וגם הפעילות היא מאוד ברורה ועקבית".

אביגדור ליברמן (צילום: אריאל חרמוני- משרד הביטחון)
השר ליברמן עם סגן הרמטכ"ל אביב כוכבי בביקור באוגדת איו"ש(צילום: אריאל חרמוני- משרד הביטחון)

שר הביטחון הוסיף: "אני מנצל את ההזדמנות להביע הערכה לחיילי צה"ל שעושים ימים כלילות על מנת שעם ישראל יוכל להמשיך בשגרה בשקט ובביטחון ולהתעסק בדברים שבאמת חשובים. המצב הכללי הוא לא מובן מאליו, כל יום מצליחים פה מול ניסיונות פיגוע וטרור, ויש הצלחות גדולות לכל כוחות הביטחון ביחד. כולם שותפים: הצבא, שירות הביטחון הכללי והמשטרה. יש על מי לסמוך".

 

"שתי תופעות מנוגדות" 

בהתייחסו למתרחש אצל הפלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה אמר ליברמן כי "אנחנו בתקופה מאוד לא פשוטה. התחלנו את חודש הרמדאן ואנו רואים מה שקורה בתוך הרשות ורואים גם לצערי למעשה שתי תופעות מנוגדות. מצד אחד, עכשיו עברנו על כל הפרמטרים הכלכליים ואנחנו רואים ביו"ש שיפור פשוט מתמיד משנה לשנה ומחודש לחודש. רואים עלייה בייצוא ובייבוא, בהכנסות ובכל פרמטר אפשרי.

 

"מצד שני אנו רואים ברצועת עזה ירידה. אותם פרמטרים מראים ירידה מתמדת, ולכן אני מציע לתושבי עזה לשאול את עצמם - למה יש שיפור מתמיד ביו"ש ולמה יש הידרדרות ברצועת עזה, והתשובה היא הנהגת חמאס".

 

השר התייחס גם לפנייה הפלסטינית לבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג כדי "לחקור את ישראל". לדברי ליברמן, "אני רואה בחומרה רבה את כל הניסיון לדרדר את המצב במישור המדיני והפנייה לבית דין בינלאומי בהאג, ההליכה למוסדות בינלאומיים ובקשות להתקבל לכל מיני ארגונים בינלאומיים בניגוד לכל ההבנות והסיכומים עם ישראל וארה"ב - כל זה מדרדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ליברמן בתום ביקורו באוגדת איו"ש
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים