שתף קטע נבחר

במהלך מעצר בשטחים: לוחם נפצע אנוש מבלוק שהושלך עליו

כוח מיחידת דובדבן הגיע לעצור מבוקש פלסטיני במחנה פליטים ברמאללה. במהלך הפעילות החלה הפרת סדר שכללה השלכת חפצים לעבר הלוחמים ובלוק פגע בראשו של לוחם מהכוח שחבש קסדה ואבטח את המבנה. הוא פונה לבית החולים והמבוקש נעצר

 

לוחם ביחידת דובדבן של צה"ל נפצע לפנות בוקר (ה') באורח אנוש לאחר שנפגע מבלוק שהושלך על ראשו במהלך פעילות של כוח היחידה למעצר מבוקש פלסטיני במחנה הפליטים אל עאמרי בפאתי רמאללה. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הודעה נמסרה למשפחתו.

 

הכוח הגיע לבצע את המעצר סמוך לחמש לפנות בוקר. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר שכללה השלכת חפצים לעבר הלוחמים. בלוק שהושלך מחלון או מגג של בית בסמטה פגע ישירות בראשו של לוחם מהכוח ופצע אותו.

 

השיירה יוצאת מהעיירה הפלסטינית:

כוחות צה

כוחות צה

לפי עדויות שונות, הכוח פתח באש לעבר מקור השלכת הבלוק, אך תחקיר התקרית טרם אישש זאת. ככל הנראה לא היו נפגעים פלסטינים בפעולה, שנמשכה עד אור ראשון. הלוחם שנפצע חבש קסדה ועסק באבטחת המבנה סמוך למקום המסתור של המבוקש, שנחשד בפעילות טרור.

 

המבצע בוצע בהובלה מודיעינית של שב"כ, כחלק מהפעילות הנרחבת של אוגדת איו"ש בימים אלה לסיכול פיגועים בתקופה נפיצה זו של חג הרמדאן, שבמהלכה אירעו בשנים האחרונות פיגועים קטלניים רבים שמקורם בגדה.

 

בדרך כלל במעצרים במחנות פליטים צפופים משליכים פלסטינים חפצים גדולים על הלוחמים בהם מכונות כביסה, רהיטים כבדים ועוד. חבריו של הלוחמים פינו אותו מהר אל מחוץ למחנה ובמקביל השלימו את המשימה ועצרו את המבוקש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השיירה יוצאת מהעיירה הפלסטינית
מומלצים