שתף קטע נבחר

תקיפת הקואליציה בסוריה: "12 הרוגים שאינם סורים"

האם המטרה הייתה איראנית? ארגון המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה שמיוחסת למטוסי הקואליציה בהובלת ארה"ב נהרגו 12 לוחמים הנאמנים למשטר אסד, אך מדובר ב"לוחמים זרים". שלוש מכוניות הושמדו בתקיפה

 

תקיפה בסוריה. האזור בגבול סוריה -עיראק הותקף לא פעם בידי הקואליציה. ארכיון ()
תקיפה בסוריה. האזור בגבול סוריה -עיראק הותקף לא פעם בידי הקואליציה. ארכיון

 

12 לוחמים מכוחות הנאמנים למשטר אסד נהרגו בתקיפה שמיוחסת לכוחות הקואליציה בהובלת ארה"ב. כך דיווח הבוקר (ה') ארגון המעקב הסורי לזכויות אדם. לפי מנהל הארגון, סמי עבד א-רחמן, ההרוגים אינם ממוצא סורי. עם זאת, גורם אחר אמר לסוכנות הידיעות הסורית כי אף אחד מההרוגים אינו ממוצא איראני או לבנוני. א-רחמן לא ציין מאיזה מוצא הם, אך ייתכן כי בכל זאת מדובר באיראנים.

 

לפי הארגון, התקיפה בוצעה באזור א-בוכמאל בגבול הסורי-עיראקי, אזור שהותקף לא פעם בידי כוחות הקואליציה בעת שהיה בשליטת ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש). "שלוש מכוניות הושמדו בתקיפה", אמר א-רחמן.

 

 

 

גורמי ביטחון אמריקנים הכחישו כל קשר לתקיפה שיוחסה לקואליציה על-ידי סוכנות הידיעות הסורית הרשמית ובמערך ההסברה של חיזבאללה. "כמה עמדות צבאיות בין א-בוחמאל וחמימיה הותקפו בידי מטוסי קרב של הקואליציה האמריקנית", נאמר בדיווח של סוכנות הידיעות הסורי מפי גורם צבאי. בתקשורת של חיזבאללה טענו כי התקיפות בוצעו ליד מתקן אנרגיה המכונה T-2 סמוך לגבול של סוריה עם עיראק.

 

"אין לנו שום פעילות מבצעית נגד כוחות של צבא אסד באזור הזה", אמר דובר המפקדה האמריקנית המרכזית באזור קפטן ביל אורבן לסוכנות הידיעות רויטרס. גורם בפנטגון שדיבר בעילום שם שב על הדברים: "אין לנו שום מידע על מה שאירע שם".

 

עד השנה שעברה האזור שבו אירעה התקיפה הוחזק בשליטתו של ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) עד שנכבש מחדש בידי הצבא הסורי. כעת האזור מחולק כך שחלק אחד מוחזק בידי צבא אסד, איראן וחיזבאללה והחלק השני בידי הכוחות הכורדיים שמקבלים סיוע מהקואליציה בהובלת ארה"ב. 

 

לצבא ארה"ב ישנו בסיס במזרח המדבר הסורי סמוך למשולש הגבולות סוריה-עיראק-ירדן. יש לציין כי מדובר במקרה נדיר, אם הדיווח נכון, שהקואליציה תוקפת מטרות של צבא אסד משום שלרוב היא הייתה מבצעת פעולות כאלה נגד דאעש.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים