שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

    דרור קרן, אסי לוי ו"סוס אחד נכנס לבר": הזוכים בטקס פרס התיאטרון

    ההצגה על פי ספרו של דויד גרוסמן היא הזוכה הגדולה של הטקס עם פרס המחזה הטוב ביותר, פרס השחקן הראשי לקרן ופרס "מחזאי השנה". אסי לוי זכתה לתשואות על תפקיד כמרגרט וולש ורבקה מיכאלי קיבלה את פרס מפעל חיים. ומי עוד זכה?

     

    טקס פרסי התאטרון השנתי התקיים היום (ו') באולם רובינא, בתיאטרון הלאומי הבימה בתל אביב. במהלך הטקס, שהתקיים זו הפעם ה-23, הוענקו פרסים ליוצרים, שחקנים ושחקניות על הישגיהם בתחום. את הטקס הנחתה אודיה קורן ובמהלכו הוענק לשחקנית רבקה מיכאלי פרס מפעל חיים על שם השחקן מאיר מרגלית.

     

    פרס הצגת המחזה הישראלי המקורי הטוב של השנה הוענק ל"סוס אחד נכנס לבר" של תיאטרון הקאמרי. על הצגה זו זכו גם אבנר בן עמוס, דרור קרן ומיכה לבינסון ז"ל בפרס "מחזאי השנה". קרן אף קטף את פרס ההופעה הטובה ביותר של שחקן ראשי בהצגה על תפקידו במחזה, אסי לוי קיבלה את פרס ההופעה הטובה ביותר של שחקנית בתפקיד ראשי, על תפקידה כמרגרט וולש בהצגה "אנשים טובים" של תיאטרון חיפה.

     

    טקס פרסי תאטרון 2018 (צילום: צביקה טישלר)
    הזוכה בתפקיד השחקן הראשי, דרור קרן(צילום: צביקה טישלר)

    טקס פרסי תאטרון 2018 (צילום: צביקה טישלר)
    אסי לוי עם הפרס(צילום: צביקה טישלר)

    השחקן אלון דהן זכה בפרס שחקן המשנה על תפקידו כתוגתי בהצגה "קרום", בעוד המקבילה הנשית לפרס זה הוענקה לאיה גרניט, אף היא מככבת ב"סוס אחד נכנס לבר". פרס השחקנית המבטיחה של השנה הוענק לאור למברוזו, על תפקידה כתרצה בהצגה "בדמי ימיה" של תיאטרון החאן. עופרי ביטרמן, בתפקיד כלב ותפקידים נוספים בהצגה "מלך הכלבים" של תיאטרון בית ליסין, נבחר לשחקן המבטיח של השנה.

     

    המחזה המתורגם הטוב של השנה הוענק ל"תמונות מחיי נישואין" של תיאטרון הקאמרי ותאטרון גשר, בעוד בקטגוריית "תרגום השנה" זכה אלי ביז'אווי על ההצגה "1984" של תיאטרון הבימה. את פרס "במאי השנה" לקח עירד רובינשטיין, על עבודתו בהצגה "מלך הכלבים". הצגת הקומדיה של השנה הוענקה ל-"חלום ליל קיץ".

     

    טקס פרסי תאטרון 2018 (צילום: צביקה טישלר)
    שתי המלכות של התיאטרון, גילה אלמגור ורבקה מיכאלי(צילום: צביקה טישלר)


    טקס פרסי תאטרון 2018 (צילום: צביקה טישלר)
    פרס מפעל חיים לרבקה מיכאלי(צילום: צביקה טישלר)

    עוד הוענקו בערב פרסים על יצירה בתחום המוזיקה (מאור סבג, על עבודתו בהצגה "סוליקא" של תיאטרון באר שבע), עיצוב התלבושות הטוב של השנה (יהודית אהרון בהצגה "נפוליאון - חי או מת!") עבודת הכוריגאורפיה הטובה ביותר (אריאל וולף, "חלום ליל קיץ"), עיצוב הווידאו הטוב של השנה (גיא רומן, 1984), עיצוב התאורה (רוני כהן, "נפוליאון") ועיצוב התפאורה הטוב של השנה (סבטלנה ברגר, "מלך הכלבים").

     

     

    מתוך "סוס אחד נכנס לבר" (צילום: ז'ראר אלון) (צילום: ז'ראר אלון)
    מתוך "סוס אחד נכנס לבר"(צילום: ז'ראר אלון)

    דרור קרן, מתוך
    דרור קרן, מתוך "סוס אחד נכנס לבר"(צילום: ז'ראר אלון)

     

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    צילום: צביקה טישלר
    טקס פרסי תאטרון 2018
    צילום: צביקה טישלר
    לאתר ההטבות
    מומלצים