שתף קטע נבחר

פעולה ביטחונית רגישה מעוכבת בגלל סכסוך במשרד הביטחון

חשיפה: תחת מעטה חשאיות כבד מתנהל בבית הדין לעבודה תיק בקשה דחופה לצו מניעה - כדי שהעובדים יפסיקו עיצומים המעכבים פעולת אבטחה חיונית הנוגעת לביטחון המדינה. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה

בגלל סכסוך עבודה במשרד הביטחון – מתעכבת פעילות אבטחה רגישה במערכת הביטחון: ל-ynet נודע על מחלוקות בין ועד העובדים להנהלת המשרד, שהובילה לעיצומים הגורמים לעיכוב בביצוע פעולה חיונית. כך לדברי גורמים בוועד. במשרד הביטחון לא מכחישים טענה זו.

 

לבית הדין לעבודה הוגשה החודש בקשה למתן צו להפסקת עיצומים במשרד הבטחון. בין היתר מנמק המשרד את טענותיו בשיקולים הנוגעים לביטחון המדינה, שבעטיים יש להורות על סיום העיצומים.

 

הרקע לסכסוך בין הצדדים, שבאופן חריג הגיע תחת מעטה כבד של חשאיות לדיון משפטי, הוא האפשרות כי לא עובדי המשרד הם שיבצעו עוד את אותה פעילות אבטחה רגישה שבמשך שנים הייתה תחת אחריותם.

 

במשרד הביטחון הטילו איפול כבד על הפרשה: לאחר פניית ynet בבקשה לתגובה, מיהרו עורכי הדין של המשרד לבית הדין לעבודה, כדי להבטיח בצו את המשך קיום הדיון בפרשה בדלתיים סגורות.

 

סגנית נשיא בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת הדס יהלום, נעתרה במעמד צד אחד לבקשת משרד הביטחון - והוציאה צו איסור פרסום על התכנים שהועלו עד כה בדיונים ומשמעות עיצומי העובדים.

 

"אנחנו לא מתכוונים לעשות חיים קלים להנהלה שהפרה ברגל גסה את ההבנות בינינו", אמר יו"ר ועד העובדים של משרד הביטחון, ששון פרץ. "נילחם בכל הכוח".

  

ממשרד הביטחון נמסר: "הנושא נדון תחת צו איסור פרסום ועל כן אנו מנועים מלהתייחס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
משרד הביטחון בתל אביב
צילום: דנה קופל
מומלצים