שתף קטע נבחר

אפל בנוקאאוט לסמסונג: תפוצה ב-539 מיליון דולר על הפרת פטנטים

הקרב הגדול על הפרת הפטנטים בין שתי ענקיות הטכנולוגיה נמשך. אפל מנצחת גם בסיבוב הנוכחי, והיא תפוצה בסכום שיגיע ל-539 מיליון דולר - כך קבע בית המשפט הפדרלי בסן-חוזה

בעקבות ערעור של חברת אפל בבית המשפט העליון של ארה"ב, הורה אתמול בית המשפט הפדרלי בסן-חוזה להגדיל את סכום הפיצוי שתשלם לה חברת סמסונג על הפרת פטנטים ל-539 מיליון דולר.

 

זהו הסיבוב השלישי בקרב המשפטי בין החברות. לאחר שבשנת 2012 פסק בית המשפט בקליפורניה על פיצוי של כמיליארד דולר שתשלם סמסונג על הפרת פטנטים במכשירי הסמארטפון שלה, החברה ערערה על פסק הדין והסכום צומצם לכ-399 מיליון דולר. הפסק האחרון בא בעקבות ערעור שהגישה אפל על גובה הסכום בפני בית המשפט העליון. זה הורה להחזיר את הדיון לבית-המשפט בסן-חוזה, שם הוגדל הסכום ל-539 מיליון דולר.

 

גיבור המריבה: גלאקסי S2 (צילום: סמסונג)
גיבור המריבה: גלאקסי S2(צילום: סמסונג)
 

 

התביעה במקור הוגשה על ידי אפל בטענה שפטנטים רשומים רבים של החברה הופרו על-ידי סמסונג בסמארטפון גלאקסי S2 שלה. אפל טענה, בין היתר, כי נעשה שימוש בשלושה פטנטים שלה מתחום העיצוב -צורת האייקונים הייחודית, עיצוב המכשיר ועוד - ובעוד שני פטנטים בלעדיים שלה ברכיביו.

 

במטה החדש של אפל מרוצים מאוד (צילום מסך) (צילום מסך)
במטה החדש של אפל מרוצים מאוד(צילום מסך)

 

"ההחלטה המצערת הזו הופכת על פניה החלטה קודמת של בית המשפט שכבר פסק לטובתנו", נמסר מסמסונג. החברה רמזה כי לא מדובר בסוף פסוק וכי בכוונתה לערער על הפסיקה הזו. "נשקול את כל האפשרויות כדי להשיג תוצאה שלא תפגע ביצירתיות שלנו ובתחרות ההוגנת עבור כל החברות ועבור הצרכנים".

 

באפל, כמובן, הודו לחבר המושבעים וסיכמו בפשטות: "סמסונג צריכה לשלם על כך שהיא העתיקה את המוצרים שלנו. המקרה הזה היה חשוב תמיד מעבר לעניין הכספי: אנחנו הנענו את מהפיכת הסמארטפונים בעולם עם האייפון החדש שלנו וסמסונג פשוט העתיקה את העיצוב שלו וחלקים גדולים מהמערכת".

 

יצויין, כי בשנת 2014 הגיעו שתי החברות להסכמה, כי הקרב המשפי ביניהן יימשך רק בתחומי ארה"ב. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
אפל מנצחת בסיבוב הזה
צילום: Gettyimages
מומלצים