שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גם נסראללה מאשים: "ישראל תקפה הלילה בסוריה"
  מזכ"ל חיזבאללה נאם מהבונקר שלו לציון 18 שנה ליציאת צה"ל מלבנון והוא משוכנע שניצחון הארגון במלחמה הבאה מול ישראל ודאי. הוא האשים את ישראל באחריות לתקיפת הבסיס בחומס: "האויב כל הזמן בשמיים שלנו". נסראללה אף הבהיר: "אנו לא שכירי חרב של איראן"

   

  חסן נסראללה ()
  חסן נסראללה

  מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה האשים הערב (ו') את ישראל באחריות לתקיפה שבוצעה אמש בבסיס הארגון בשדה התעופה הצבאי בחומס. בנאום שנשא מהבונקר שלו לרגל ציון 18 שנה ליציאת צה"ל מרצועת הביטחון בלבנון אמר נסראללה: "האויב כל הזמן בשמיים שלנו. אתמול, משמי לבנון, הוא תקף בסוריה".

   

  נסראללה גם התייחס לעימות עתידי אפשרי עם ישראל: "בכל דיבור על מלחמה עתידית עם ישראל, אנחנו מדברים על ניצחון ודאי של חיזבאללה".

   

  מזכ"ל חיזבאללה התייחס גם לסנקציות הכלכליות הכבדות שמטילה ארה"ב נגד ארגונו ונגד הפטרון - איראן. "המטרה היא לייבש את מימון ההתנגדות, אנו רואים שיש לחצים גדולים על איראן", אמר נסראללה. "לארה"ב יש מטרות בצעד הזה. קודם כל לפגוע בסביבה של ההתנגדות. עלינו להבין את האויב שלנו - זהו חלק מהסכסוך הקיים. כשקמה התנגדות בלבנון בשנת 1982 היא הצהירה שהיא מסרבת לכיבוש הישראלי-אמריקני. אנו מתנגדים לאויב הזה".

   

  תיעוד לכאורה של התקיפה בסוריה

  תיעוד לכאורה של התקיפה בסוריה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "המטרה של ארה"ב באמצעות הסנקציות היא לפגוע בכוח הרצון שלנו, בעקרונות שלנו ובדבקות שלנו בנתיב הזה", הוסיף נסראללה. "זו חלק מההקרבה שלנו. ההתנגדות ללא כל ספק זקוקה לכסף. יתכן שחלק מהכסף שלנו יפגע כתוצאה מכך, אבל אני אומר לארה״ב, לאויב הישראלי ולזרועותיהם באזור: אתם טועים בהבנת ההתנגדות ובאנשים. אתם טועים בהבנת התרבות שלהם. הטעות שלהם היא שהם חושבים שאנו שכירי חרב של איראן - יפסיקו לנו את הכסף ונפסיק לפעול".

   

  באותו הקשר הוא התייחס להפגנות בעזה: "המפגינים בעזה בכל שבוע אינם שכירי חרב של אף אחד. אנו מוכנים לחיות בתנאים הגרועים ביותר כדי שהסוגיה שלנו תנצח. לא בסנקציות, לא במצור כלכלי ולא בשום דרך ינצחו אותנו".

   

  בהקשר לרשימות הטרור של ארה"ב והכללת אישים מחיזבאללה בתוכן אמר: "אין בהן חדש. ארה"ב מציבה שם שמות מחיזבאללה, כמו גם מדינות המפרץ וסעודיה. אין לנו כספים בבנקים ואין לכך השפעה עלינו. הם יודעים זאת, אך עדיין מציבים אותנו ברשימות הטרור כדי להרחיק את האנשים מאיתנו".

  שדה תעופה צבאי אדבע ב חומס סוריה ()
  שדה התעופה הצבאי בחומס

  הוא הוסיף כי "זהו נתיב של ארה"ב וישראל ומדינות המפרץ משתתפות בו כדי להתנקם בציר ההתנגדות. ממשלת לבנון אחראית על הלבנונים האלה שמציבים את שמם ברשימות הטרור. הם לא נותנים כסף לחיזבאללה או להתנגדות. הם לא חלק ממנה.

  כשהם מציבים חברות לבנוניות ולא-לבנוניות, מפעלים, אישים ואגודות ומונעים מהם לעשות עסקים - הדבר מסב נזק".

   

  ארגון המעקב אחר המלחמה בסוריה דיווח היום כי בתקיפה הלילית הופצץ בסיס המאכלס פעילים ומחסני נשק של חיזבאללה. לפי הדיווח, הבסיס בשדה דבעה מאכלס גם לוחמים מארגונים אחרים המסייעים למשטרו של בשאר אסד, וטרם ברור אם יש הרוגים בתקיפה.

   

  העיתון "אל-אחבאר", ביטאון חיזבאללה, דיווח הבוקר כי תקיפת שדה התעופה הצבאי הייתה "הגדולה ביותר של חיל האוויר הישראלי מאז ליל הטילים" - הלילה שבו נורו 32 טילים על ידי כוח קודס האיראני, לפני התגובה המוחצת של ישראל. לפי העיתון, אף שהצבא הסורי טען שמערכות ההגנה האווירית הסורית פעלו נגד המטוסים והטילים, זוהו כמה פגיעות בשדה.

   

  בביטאון חיזבאללה נכתב כי בבסיס אין פעילות מבצעית אווירית, אך הוא מכיל כמה מחסנים ומרכזי פיקוד. הם ציינו כי אזור זה הותקף גם במתקפה המשולשת של ארה"ב-צרפת-בריטניה לאחרונה, בטענה ששימש לפעולות יצור נשק כימי. התקיפה בוצעה מכיוון לבנון, וחלקי טילים נפלו באזור הגבול הסורי-לבנוני.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים