שתף קטע נבחר

רהט: שוטר סטר לחשוד, תושבים יידו אבנים

שוטרים עצרו לבדיקה נהג שרישיונו פקע בשנה שעברה. הוא החל בנהיגה פרועה עד שנעצר ומהרכב יצאו שלושה גברים עם אבנים ואלות. עשרות נוספים הגיעו למקום ויידו אבנים לעבר השוטרים. שני שוטרים נפצעו ושני חשודים נעצרו. בסרטון ניתן לראות שוטר סוטר לחשוד שמוחזק ואינו מתנגד

 

אבנים, אלות ועימותים אלימים: זה מה שאירע אמש (ו') ברהט במהלך פעילות משטרתית שנערכה בעיר הדרומית. במהלך העימותים נפצעו שני שוטרים שנזקקו לטיפול רפואי ושני חשודים נעצרו. במהלך ההתרחשות תועד שוטר סוטר לחשוד שהוחזק בידי כמה שוטרים כשהוא אינו מתנגד ומנוטרל. במשטרה לא התייחסו לטענות.

 

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הגיב לסרטון בטוויטר וכתב כי הוא "מעורר שאלות נוקבות כלפי התנהגות השוטר. אין מחלוקת. יש לברר את התנהגותו גם בהיבט המשמעתי".

 

השוטרים היו בפעילות כשקראו לנהג רכב לעצור את המכונית לבדיקה. אז התברר כי תוקף רישיון הנהיגה שלו פקע בשנה שעברה. לפי המשטרה, הנהג החל בנהיגה פרועה כשהשוטרים פתחו במרדף עד שהרכב נעצר.

 

עימותים ברהט ()
שוטר סוטר לחשוד שמוחזק בידי כמה שוטרים

עימותים ברהט ()

עימותים ברהט ()
שוטרים הותקפו באבנים

עימותים ברהט (צילום: דוברות המשטרה)
אבנים ואלה שנמצאו בזירה(צילום: דוברות המשטרה)

בשלב הזה ירדו מהמכונית שלושה בני אדם שיצאו ממנה עם אבנים ואלות וקראו להמון להצטרף. במשטרה ציינו כי עשרות תושבים תקפו את השוטרים בכך שיידו לעברם אבנים ובאחד הסרטונים נראית אבן מושלכת שפוגעת בניידת משטרה.

 

אחד מיושבי הרכב נעצר בתום מאבק ושימוש באקדח טייזר ותושב נוסף נעצר בגין תקיפת השוטרים. במשטרה ציינו כי הם רואים בחומרה את תקיפת השוטרים "בבואם לבצע את עבודתם למען ביטחון הציבור ואכיפת החוק".

 

"המשטרה ביצעה מרדף בתוך העיר", אמרו תושבים ברהט. "התנגדנו למרדף כי זה מהווה סכנה על חיינו. לא רצינו שזה יסתיים באסון". תושב רהט אחר הוסיף: "על אף שהשר גלעד ארגן אמר שכל שוטר שמשתמש באלימות ימצא את עצמו מחוץ למשטרה, כלום לא עצר. שוטר אחד היכה את אחד העצורים גם אחרי שאזקו אותו וחנק אותו. השוטר הזה עבריין".


פורסם לראשונה 25/05/2018 21:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים