שתף קטע נבחר

לימודי חינוך לגיל הרך? רק במכללת קיי, המאפשרת ללמוד מילדים על ילדים

העתיד של כולנו טמון בחינוך שהילדים שלנו מקבלים יום-יום במעון ובגן. לכן, להיות אנשי חינוך לגיל הרך היא אחת המשימות המרתקות, המאתגרות והמתגמלות ביותר מבין כל מסלולי הקריירה האפשריים. כיצד נוכל לדאוג להתפתחות של הילדים, לצד ההכשרה שלנו כאנשי חינוך?וכיצד תבחרו את המסלול הנכון ביותר עבורכם ללימודי חינוך לגיל הרך?

רוב הסיכויים שאתם מרגישים עמוק בפנים – את תחושת השליחות של עבודה עם ילדים, הטמעת ערכים חינוכיים וליווי של תהליך התפתחות הילד כדבר מרגש, מקסים ומאתגר גם יחד. אנשי חינוך לגיל הרך בכל ישראל קמים בכל בוקר עם הרבה רצון ומוטיבציה לגדל ולטפח את דור העתיד שלנו, בכל עיר ויישוב, בכל מגזר ובכל שפה - החיבור האנושי בין אנשי החינוך לילדים בגיל הרך הוא אחד המפתחות החשובים ביותר להתפתחותם של הילדים בגיל הזה.

 

עבור אלו מאיתנו אשר מרגישים שחינוך לגיל הרך הוא העתיד שלהם ועומדים בפני בחירה של מוסד הלימודים הנכון ביותר עבורם, כדאי לזכור, שכמו בחינוך הילדים, גם כשזה נוגע ללימודים - אסור להתפשר. על מנת לקבל את ההכשרה הטובה ביותר, המשתמשת בדרכים יצירתיות, ערכיות ומהותיות ליצירת החיבור ביניכם לבין הילדים, כדאי לבחור במוסד אקדמי שיידע לשלב בין הידע התיאורטי החשוב, לבין ההתנסות המעשית היעילה ביותר.

 

מכללת קיי - הראשונה בחינוך לגיל הרך

מכללת קיי היא אחת המכללות המובילות בתחום החינוך לגיל הרך בישראל, היא גאה להכשיר מאות בוגרות ובוגרים המובילות והמובילים את מעונותה יום, הגנים והתכניות החינוכיות לגיל הרך לכל המגזרים והאוכלוסיות בישראל.

מכללת קיי תוכן פרסומי (צילום: יורם פרץ)
(צילום: יורם פרץ)

תכנית הלימודים בהתמחות לחינוך בגיל הרך במכללת קיי מכירה בחשיבות הרבה של שנות החיים הראשונות של הילד בכל הנוגע לעיצוב אישיותו, לצד ההתפתחות הרגשית-חברתית, החושית-מוטורית והקוגניטיבית שלו.

 

במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתיאוריות ולתפיסות עדכניות בתחום, המתייחסות להתפתחות ילדים במסגרות חינוכיות לגילים שונים, בתרבויות שונות ובסביבות שונות. הלימודים במכללת קיי שמים דגש רב על מערכת היחסים הנרקמת בין הילדים לבין סביבתם - ההורים ואנשי החינוך.

 

ללמוד מילדים על ילדים

תכנית הלימודים של מכללת קיי גאה בתפיסת עולם המטפחת את היכולת של בוגר/ת התואר 'ללמוד מילדים על ילדים' - להקשיב לקולם של הילדים, להבין את ההתפתחות שלהם דרך התבוננות, תיעוד, ניתוח ושילוב בין התיאוריות לעשייה החינוכית בשטח.

 

ההכשרה המעשית בתכנית (המהווה חלק מ'תכנית הכשרה לגן') מתבצעת בשנת הלימודים השנייה והשלישית. כחלק מהכשרה זו, הסטודנטים מתנסים גם במעונות יום (במטרה לראות את הרצף ההתפתחותי של הילד, מלידה ועד הכניסה לכיתה א'). המכללה יצרה שותפות חזקה ואמיצה עם הרשתות המובילות של מעונות היום בישראל, וזאת כדי ליצור לסטודנטיות ולסטודנטים סביבה לימודית מיטבית. הודות לשותפות עם השדה ולתכנית המותאמת לתפיסה של המכללה,הסטודנטים יכולים להתפתח מבחינה מקצועית, להתנסות בהנחיה משותפת, לבצע מטלותולראות את העולם מנקודת מבטו של הילד.

מכללת קיי תוכן פרסומי (צילום: יורם פרץ)
(צילום: יורם פרץ)
 

יותר מ-3,000 סטודנטים שלומדים לטפח ולחנך את דור העתיד

מכללת קיי פועלת מאז שנת 1954 בבאר שבע, והיא מתגאה בעשרות אלפי בוגרות ובוגרים של המכללה, המלמדים את ילדינו החל מגילאי גן ועד י"ב, במגזר היהודי והבדואי, בחינוך מיוחד ובקרב אוכלוסיות מוחלשות. המכללה מהווה מוקד ללמידה, מחקר וחדשנות חינוכית, המושך אליו אנשי חינוך וחוקרים מכל הארץ.

 

החזון של המכללה מתמקד בחינוך להוראה ובהתפתחות מקצועית של אנשי החינוך, גננות ומורים, לכל אורך הנתיב המקצועי, המתחיל ממסלול ההכשרה, דרך ההתמחות ועד ללמידה אישית וארגונית במהלך העבודה.

 

במכללת קיי רואים חשיבות לצבירת ניסיון ויכולת מושכלת ללמוד, לפרש ולהמשיג את הידע הנלמד בכיתות. עבור סגל המרצים של המכללה, בניית הידע העיוני, הערכי והמעשה נעשים בתוך ההקשר החברתי-תרבותי. המורים של המכללה מקדמים תהליך למידה זה מתוך דיאלוג מתמיד עם הילדים, עם העמיתים למקצוע ועם הקהילה בה הם פועלים.

 

פיתוח החינוך בנגב בתור שליחות חברתית

המכללה, שהוקמה בבאר שבע לפני יותר מ-60 שנה, רואה את עצמה בתור חלק בלתי נפרד ממרקם החיים החינוכיים באזור הדרום והנגב. עבור המורים, הסטודנטים והבוגרים של המכללה, החינוך הוא שליחות חברתית. הגננות, המורים ואנשי החינוך בוגרי המכללה, לומדים להתמודד עם שאלות חברתיות מהותיות ולהוביל תהליכים של צמצום פערים וקידום סובלנות לשונות בחברה דמוקרטית ומרובת תרבויות. הסטודנטיות והסטודנטים של מכללת קיי הופכים עם סיום התואר למנהיגים חינוכיים, יוזמים ובעלי קול מובחן, שמטביעים חותם של עשייה פורצת דרך.

 

הנתיב שלכם בדרך לעשייה חינוכית לגיל הרך מתחיל במכללת קיי. לפרטים והרשמה, לחצו>>

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים