שתף קטע נבחר

השר ארדן הנחה למנוע צפייה במונדיאל מאסירי חמאס

ההחלטה שהתקבלה בישיבה שכינס השר לביטחון הפנים נועדה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס: "אין שום כוונה לאפשר למחבלי חמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים"

 

 

 

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, הנחה אחר הצהריים (יום א') את נציבת שירות בתי הסוהר, רב-גונדר עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות במונדיאל שיתקיים בחודש יוני הקרוב. "אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי חמאס לצפות במונדיאל בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה יחד עם אזרחינו החטופים", אמר השר.

 

בדיון המיוחד שכינס השר ארדן, השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים והוחלט גם לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפייה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים - מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

 

גלעד ארדן הרמת כוסית לתא כתבי המשטרה (צילום: אוהד צויגנברג)
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן (צילום: אוהד צויגנברג)

 

הנחיית השר התקבלה במטרה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס ובתיאום עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, בשעה שגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל מוחזקות בידי ארגון הטרור, יחד עם אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שנחטפו. ההחלטה מצטרפת לשורה של צעדים שהתקבלו בשנים האחרונות נגד אסירי חמאס, ובהם הפסקת ביקורי משפחות מחבלי חמאס-עזה, אי החזרת גופות מחבלים וצמצום תנאי המאסר של מחבלים למינימום הנדרש שהדין הבינלאומי מחייב.

 

בישיבה שכונסה היום במשרד לביטחון הפנים עלה עוד כי בעקבות תקנות משנת 1997, קיימת חובה לאפשר לעצורים לצפות בטלוויזיה. מכיוון שאין הפרדה בשב"ס בין עצירים לאסירים ביטחוניים, אין אפשרות מעשית למנוע מאסירים ביטחוניים לצפות בערוצים המוקרנים בטלוויזיה. בעקבות זאת, הנחה השר את הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים לקדם את שינוי התקנות כך שיוקנה שיקול דעת רחב לשב"ס בנוגע לערוצים המשודרים.

 

"מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם", אמר השר ארדן, "נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של אסירים ביטחוניים מארגונים אחרים".

 

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, שהוביל את המאבק לביטול שידורי המונדיאל למחבלים, בירך על כוונת השר ארדן: "אנו מקווים כי זהו צעד ראשון אך בהחלט לא אחרון ביצירת חבילת הרתעה נגד המחבלים השפלים. אנו מקווים כי השר ארדן ימשיך בצעדים אלה וימנע מהמחבלים שרצחו את יקירנו להמשיך לחגוג בבתי הכלא. אנו מודים לתנועת 'אם תרצו' שמלווה אותנו. זהו ניצחון של השכל הישר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השר גלעד ארדן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים