שתף קטע נבחר

המדינה תעניק מעמד של תושב ארעי ל-300 מבקשי מקלט מסודן

בתשובה שהגישה המדינה לבג"ץ נכתב כי בשלב הראשון יוענק מעמד של תושב ארעי ל-300 סודנים יוצאי חבל דרפור "מטעמים הומניטריים". המהלך ייצא לפועל תוך חודש - והוא מגיע בהמשך ל-500 אשרות שכבר ניתנו

 

מבקשי מקלט עולים לאוטובוס (צילום: רויטרס)
שחרור מבקשי מקלט מסהרונים. ארכיון(צילום: רויטרס)

 

המדינה הודיעה אמש (יום א') לבג"ץ כי תעניק מעמד לכ-300 מבקשי מקלט יוצאי סודן, חבל דרפור חבל הרי הנובה והנילוס הכחול. בתשובת המדינה לעתירה שהוגשה בנושא נכתב: "בעקבות דיונים ולאחר בחינת הסוגיה, הוחלט כי כשלב ראשון יוענק ל-300 סודנים יוצאי חבל דרפור מעמד מסוג א/5 (מעמד של תושב ארעי, הדומה לפליט) מטעמים הומניטריים" - וזאת בתוך 30 יום.

 

תשובת המדינה הוגשה בתגובה לעתירות שהוגשו לבג"ץ ובהן דרישה להעניק מעמד לסודנים שנמצאים בישראל. בתגובה לעתירה, כאמור, הודיעה המדינה שתעניק מעמד ל-300 איש וזאת בהמשך ל-500 סודנים יוצאי חבל דרפור שכבר קיבלו מעמד בישראל.

 

 

יצוין כי האשרה מסוג א-5 ניתנת למשך שנה, עם אפשרות להארכה מדי שנה במשך ארבע שנים. כמו כן, מבקש המקלט שקיבל את האשרה זכאי לזכויות סוציאליות ולתעודת זהות ישראלית.

 

עוד נכתב בתשובת המדינה, כי "מדובר בשלב נוסף במסגרת הליך גיבוש מדיניותה הכוללת של מדינת ישראל ביחס לאוכלוסיית המסתננים ומבקשי המקלט השוהים בישראל".

 

המדינה הוסיפה כי "במסגרת גיבוש המדיניות הכוללת, בימים אלה מוסיפים המשיבים לקיים בדיקה של חלופות לטיפול בנושא המסתננים ומבקשי המקלט בישראל לצורך גיבוש מדיניות עדכנית. כמו כן, נערכת בין היתר בחינה של תמונת המצב הכללית בסודן והמשמעויות הנגזרות מכך".

 

 

 

 


פורסם לראשונה 27/05/2018 21:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
הפגנה נגד גירוש מבקשי המקלט
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים