שתף קטע נבחר

ירידה של 17% ברווחי הבינלאומי ברבעון - 137 מיליון שקל

הפרשה חד פעמית בגין תביעת מענק של עובדי הבנק והליכי התייעלות בבנק אוצר החייל, הביאו לשחיקה של 17% ברווחי הבנק הבנילאומי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הבנק רשם גידול בהכנסות בתקופה זו לסכום של 985 מיליון שקל, מתוכם 338 מיליון שקל עמלות

הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי הסתכם ברבעון הראשון של 2018 ב-137 מיליון שקל, ירידה של 17.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, בעוד שהתשואה להון הגיעה ל-7.2%, כך עולה מהדוחות הכספיים של הבנק שפורסמו הבוקר (ב').

 

בבנק מציינים כי הירידה ברווח נובעת מהפרשה חד פעמית בסך 45 מיליון שקל בגין תביעת עובדי הבנק למענק. בנוסף נרשמה הוצאה בסך של 24 מיליון שקל בגין הפרשה למהלכי התייעלות בבנק אוצר החייל הנמצא בבעלות הבינלאומי. בנטרול הפרשות אלו, היו רווחי הבנק מגלמים גידול של 22% והתשואה על ההון היתה מגיעה ל-9%.

 

סך ההכנסות של הבנק ברבעון הראשון עמדו על 985 מיליון שקל.

 

המנכ"לית, סמדר ברבר צדיק (משמאל) ויו"ר הדירקטוריון, אירית אייזקסון ()
המנכ"לית, סמדר ברבר צדיק (משמאל) ויו"ר הדירקטוריון, אירית אייזקסון

על פי הדו"ח, הכנסות הריבית (נטו) הסתכמו בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-584 מיליון שקל והעמלות שנגבו הסתכמו ב- 338 מיליון שקל. הוצאות השכר בבנק הסתכמו ב-446 מיליון שקל. הבנק הודיע כי יחלק דיבידנד בסך 60 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון.

 

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי אמרה בעקבות פרסום הדו"ח: "תוצאות הרבעון כוללות הפרשה בגין צעדי התייעלות עתידיים באוצר החייל שימשיכו וישפרו את יעילות הקבוצה, את איתנותה ואת יכולתה להתחרות בזירה הבנקאית, בעיקר במגזר משקי בית ועסקים קטנים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים