שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ימיני משקיע במלחמה בכינים

וגם: קאהן ממשיך לקדם נשים, ח.י. מרחפים, מילר ולוי מתוכשטים, הקובייה של איזי שפירא, תורמים למיחא, תורמים למחול הקיבוצי, וילנאי מתחיל לגייס. רכילות עסקית

ימיני משמיד כינים

היזם והתעשיין צבי ימיני השיק בישראל את נובוקיד: המכשיר להשמדת ביצים וביצי כינים ללא חפיפה, שיצרה חברת TechCare שבבעלתו, עם בוגרי מכון ויצמן וחוקרים בינלאומיים. האירוע התקיים ביחד עם בכירי סופר פארם, שתשווק את המוצר.

 

את ה"הצגה" של המכשיר ביצע ימיני, בן ה-67, באמצעות ילדיו התאומים: עדן ויואל בני ה-6. "הסיבה להמצאת המכשיר ופיתוחו היא הילדים שלי", סיפר ימיני. "כשהתאומים החלו ללכת לגן, הם נדבקו כל הזמן בכינים. לא יכולתי להיכנע למצב בו ילדי סובלים ומגרדים בראשם, לכן, כיזם, החלטתי לפתח מכשיר 100% טבעי".

 

 

עלויות הפיתוח של נובוקיד חצו את ה-5 מיליון דולרים. להזכיר, החברה של ימיני, שנסחרת בבורסת ניו יורק, חתמה לפני כשנה על מיזוג עם חברת נטור הולדינגס של המשקיעה נינה סטורמס, שמחזיקה בתואר האישה הכי עשירה בהולנד. ימיני הוסיף, שלאחר ההשקה בישראל יצא המוצר, שרשם ימיני כפטנט מבוסס על תרופת סבתא שמקורה בחומץ, לשווקים נוספים בעולם. באירוע נכחו גם רן טוטנאור, שותף ומשקיע במיזם, וד"ר אריאל סמק, הרוקחת הראשית של החברה.

רכילות עסקית צבי ימיני, אריאל סמק, רן טוטנאור (צילום: יח
צבי ימיני, אריאל סמק, רן טוטנאור(צילום: יח"צ)
 

 

בראשית מתחילה מחדש

 קרן "פרס בראשית" עם שותפה, הפילנתרופ הישראלי מוריס קאהן, שמה בצד את שערוריית נטלי פורטמן, והודיעה על פתיחת התחרות לקבלת מענקי הפרס בסך מיליון דולר לארגונים חברתיים הפועלים לקידום שוויון נשים בישראל לשנת 2018.

 

המכרז למענקים ייערך בשיתוף פעולה עם ארגון "מתן – משקיעים בקהילה", כשבספטמבר יוכרזו הזוכים. "על אף שפורטמן ביטלה את הגעתה לטקס בירושלים, הקרן מחויבת ונרתמת בכל כוחה לקידום שוויון לנשים", אמרה סאנה בריטבסקי, משנה למנכ"ל קרן הפרס, שיוענק השנה למען שילוב וייצור הזדמנויות לנשים ממעמדות סוציו-אקונומיים שונים, לקידום שוויון מגדרי, לתמיכה בנשים שמתקשות בהתנהלות מול מוסדות ההלכה המנהלים תחום זה בישראל, לזכויות ומעמד האישה בקבוצות מיעוטים, ולהעצמת נשים להתנגד לאלימות. בין המחכים לתוצאות: נתן שרנסקי, יו"ר ועדת הפרס.

רכילות עסקית מוריס קאהן ונתן שרנסקי (צילום: יח
מוריס קאהן ונתן שרנסקי(צילום: יח"צ)
 

ח.י. מרחפים

 העובדה שנוקיה נרכשה ע"י קבוצת ח.י. כבר ידועה. מה שעוד לא ידוע אלו המאמצים, שנעשו ע"י הקבוצה כדי להקל על קליטת עשרות עובדי יורוקום בקבוצה. אי לכך ובהתאם לזאת, החליטו בקבוצה להכין עבור העובדים מפה אווירית של אזור התעשייה בכפר סבא, שם הם יעבדו. ולראייה: מני דהן, מנהל חטיבת האי קומרס של ח.י. אף העלה רחפן לאוויר לצורך זה.

 רכילות עסקית מני דהן (צילום: יח
מני דהן(צילום: יח"צ)
 

רוקדים ותורמים

ידידי להקת המחול הקיבוצית, בראשות אשת העסקים רעיה שטראוס בן דרור, הפטרונית של הלהקה, הגיעו לערב הגאלה החגיגי, בו הועלתה בבכורה עולמית היצירה החדשה של רמי באר "אָסַיְלוּם". באר משמש מנהלה האמנותי של הלהקה. הכנסות הערב יוקדשו לטובת הפעילות החינוכית והחברתית של הלהקה, שמקום מושבה בגעתון שבגליל. בצופים ובנצפים: שמואל בן דרור, בעלה של שטראוס, ליאון קופלר, בעלי סופר פארם, רוני נפתלי, מבעלי מי עדן, אתי פרופר, עירית תאומים, טובה סגול, צביה זוגלובק.

רכילות עסקית אתי פרופר, שמואל בן דרור, רעיה שטראוס – בן דרור (צילום: אביב חופי)
אתי פרופר, שמואל בן דרור, רעיה שטראוס – בן דרור(צילום: אביב חופי)
 

מילר משיק

חיים מילר, הבעלים של רשת תכשיטי היוקרה MILLER, נראה שטוף עונג בעת השקת קולקציית אביב קיץ 2018. מה הפלא? לרגע הצילום הרגיש קרוב ללי לוי, הדוגמנית הדנית בת ה-25, שמנהלת זוגיות נוצצת עם ג'וש קרטו, איש עסקים ונהג מרוצים מיליונר יהודי קנדי, לאחר ששמה בצד את האקס אבנר נתניהו. גם הדוגמנית אירה סימונוב צורפה להנצחת הרגע, ששימש פתיח לחגיגות הצפויות לקראת שנת ה-40 למותג.

רכילות עסקית אירה סימונוב, חיים מילר, לי לוי (צילום: יח
אירה סימונוב, חיים מילר, לי לוי(צילום: יח"צ)
 

אלפי שקלים של שמע

כ-8,000 שקל גוייסו לטובת עמותת בית מיחא, מסגרת חינוכית שיקומית לילדים עם לקות שמיעה. לגיוס התרומות סייעו בהתנדבות, בין היתר, השפית איילה אורגובי (לשעבר משחקי השף), הדיג'יי גיא ברעם, ספקים, שמכרו מוצרים, הורים וצוות העמותה.

רכילות עסקית הפנינג בית מיחא (צילום: עמותת בית מיחא)
הפנינג בית מיחא(צילום: עמותת בית מיחא)
 

קובייה באיזי

 מנכ"לית מרכז הפיתוח של SAP בישראל, אורנה קליינמן, אירחה את מנכ"לית בית איזי שפירא, ג'ין יודס, לרגל השקת אפליקציה חדשה IssieDice, שפותחה על ידי צוותים מקצועיים של שני האירגונים. האפליקציה תסייע לילדים עם מוגבלות בזריקת קוביות משחק, באמצעות מגע בלבד במסך המכשיר.

רכילות עסקית אורנה קליינמן וגי'ן יודס (צילום: sap)
אורנה קליינמן וגי'ן יודס(צילום: sap)

 

חד הוריות בעבודה

 שיתוף פעולה בין קבוצת SQLink, שפועלת לקידום גיוון בתעסוקה, לעמותת ITWorks, שמספקת הכשרות טכנולוגיות לנשים, מיעוטים, חרדים, ואנשים עם צרכים מיוחדים, הכשיר אימהות חד הוריות בתחום הגיוס הטכנולוגי וסייע להם להשתלב בעולם ההייטק. עד כה סיימו 20 נשים קורס גיוס טכנולוגי והחלו להשתלב בשוק העבודה, כשהסיוע בחיפוש יהיה בשיתוף עם ITWorks.

רכילות עסקית אמהות חד הוריות בסיום הקורס (צילום: יח
אמהות חד הוריות בסיום הקורס(צילום: יח"צ)

 

ארוחה פילהרמונית

 בתום קונצרט הגאלה בניצוחו של להב שני, מנהלה המוזיקלי החדש של התזמורת הפילהרמונית, שיחליף את זובין מהטה, פינקו דויד הירש, נשיא אגודת ידידי התזמורת הפילהרמונית בארה"ב, ורעייתו רושל, בארוחה חגיגית רבים מידידי התזמורת.

 

נראו ב"מסה" סועדים את גופם ונפשם: איש העסקים בני פדני ואשתו ענת, חברת דירקטוריון התזמורת רות שטרית, המלחין יוסף ברדנשווילי ורעייתו, אהרון פוגל, עירית רפפורט וגלן פרי, ליזיקה ועמי שגיא, מזכ"ל התזמורת אבי שושני ורעייתו סוזי, מנכ"לית קרן התזמורת טלי גוטליב ובעלה צ'ארלס.

רכילות עסקית בני וענת פדני עם אבי שושני (צילום: יוסי זליגר)
בני וענת פדני עם אבי שושני(צילום: יוסי זליגר)
 

בתולה כובשת מותג

 מותג הקוסמטיקה הבינלאומי גרנייה מעמיק את קשריו עם השחקנית מגי אזרזר. לאחר שבשנתיים האחרונות שימשה אזרזר, הזכורה מהסידרה "בתולות", ושמככבת בימים אלו ב"יש לה את זה", כפרזנטורית של "קולור נטורלס", סדרת צבעי השיער הביתיים של המותג, היא נבחרה לפנים של החברה בישראל, ותייצג את כל מוצרי המותג.

רכילות עסקית מגי אזרזר (צילום: לנס הפקות)
מגי אזרזר(צילום: לנס הפקות)
 

דבורים עליך ישראל

 במסגרת אירועי יום הדבורה הבינלאומי קיימו במשרד החקלאות כנס דבוראות בינלאומי לחוקרים ומשתלמים מכל העולם. את הנוכחות הישראלית בכנס סיפקו, בין היתר, שר החקלאות אורי אריאל, מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, יעקב פולג, מנהל "סינדקו" שהפיק את הכנס, מנכ"ל מועצת הדבש, זאב מידן, שצפו בתערוכה של מועצת הדבש.

 

במקביל, כחלק מאירועי יום הדבורה הבינלאומי, הואר בניין עיריית תל אביב בצורת דבורת הדבש.

רכילות עסקית אורי אריאל וזאב מידן (צילום: יח
אורי אריאל וזאב מידן(צילום: יח"צ)
 

וילנאי יגייס

האלוף (במיל') מתן וילנאי יעמוד בהתנדבות בראש אגודת הידידים של הקרן לשמירת הטבע והמורשת, עמותה ללא מטרות רווח המסייעת לרשות הטבע והגנים במימוש יעדיה. וילנאי יהיה אחראי על גיוס משאבים חדשים לקרן מהארץ ומחו"ל, גיבוש אגודת הידידים, וביסוס הקשר עם תורמים חדשים וותיקים. מנהל הקרן הוא עוזי ברזילי.

רכילות עסקית מתן וילנאי (צילום: יח
מתן וילנאי(צילום: יח"צ)
 

בקצר...

פרס שומר-ציון של מרכז אינגבורג רנרט ללימודי ירושלים באוניברסיטת בר-אילן לשנת 2018 הוענק לרב הראשי לישראל לשעבר, ישראל מאיר לאו. באירוע בירושלים נכחו בני משפחתו, חבריו הקרובים, והנהלת אוניברסיטת בר-אילן. ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, הדגיש בדבריו את עשייתם של איירה ואינגבורג רנרט לירושלים. הרב לאו "הצטנע": "הפרס מגיע לי ב-100%, כי אני שומר על ציון".

 

אגודת המים בעמק הירדן אירחה כ-30 מנהלים בכירים של שטראוס מים, בהם המנכ"ל רונן זוהר. המנהלים קיבלו הסברים מפי ד"ר דיויד כ"ץ, מנהל תוכנית המים לתואר שני באוניברסיטת חיפה, ואריק ראובני, מנכ"ל אגודת המים בעמק הירדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים