שתף קטע נבחר

תקפו מינית את שכנתם – וישלמו 275 אלף ש'

צעירה טענה שבהיותה קטינה נפגעה בכמה מקרים ע"י שני אחים. אף שתלונותיה במשטרה נסגרו, תביעת הפיצויים האזרחית שהגישה התקבלה

בית משפט השלום בחיפה קיבל לאחרונה תביעת פיצויים אזרחית שהגישה צעירה נגד שני אחים שהיו שכנים שלה כשהייתה קטינה, ולדבריה תקפו אותה מינית בכמה מקרים במשך שנתיים. אף שתלונות שהגישה בעבר במשטרה נסגרו, קבעה השופטת סיגלית גץ-אופיר שהשניים אחראים לנזק הנפשי שנגרם לה, ועליהם לפצות אותה ב-275 אלף שקל.

 

התובעת סיפרה שהמעשים בוצעו לראשונה כשהייתה בת 15 ומאז חזרו על עצמם כמה פעמים עד הגיעה לגיל 17. לדבריה, מאחר שהאחים דומים במראם החיצוני, היא חשבה תחילה שמדובר באותו אדם, ורק בהמשך החלה להבחין ביניהם.

 

בעקבות התקיפות הגישו הוריה תלונות נגד הנתבעים, אך הן סווגו תחת "סכסוך שכנים" ונגנזו. לדבריה, כתוצאה מהמעשים היא החלה לסבול מחרדות וממתח נפשי שהובילו לפגיעה בלימודיה, לסיוטים בלילות, לבעיות שינה וקשיים חברתיים.

 

מנגד טענו הנתבעים שמשפחת הצעירה נהגה להתגרות בהם ולקלל אותם, מה שאילץ אותם להתלונן במשטרה. לגרסתם, התלונות שהגישה התובעת שימשו "מתקפת נגד" כלפיהם, ושהאשמות נבדקו על ידי המשטרה ונמצאו שקריות וחסרות בסיס. הם הוסיפו שהתובעת לא סובלת מכל בעיה נפשית או חברתית וציינו כי היא עבדה ולמדה במהלך השנים.

 

השופט סיגלית גץ-אופיר הבהירה שמכיוון שהנתבעים לא הורשעו בביצוע התקיפות הנטענות, ואף לא הוגשו נגדם כתבי אישום, ומאחר שהעבירות המיוחסות להם קשות וחמורות, על הצעירה להוכיח את תביעתה ברמה גבוהה יותר מהנדרש במשפט האזרחי כדי שתוכל לשכנע את בית המשפט באמיתות טענותיה.

 

נקבע כי בהתאם לחוות דעת מומחה שמונה על ידי בית המשפט, התובעת סובלת מנכות נפשית רפואית בשיעור של 20%, בשל הפרעה פוסט טראומטית שהחלה כשהותקפה מינית על ידי הנתבעים.

 

השופטת דחתה את טענת האחים שלפיה תלונות התובעת הוגשו בתגובה לתלונות שהם הגישו וקבעה כי "עדותה של התובעת קוהרנטית, שוטפת ותואמת את המסמכים הרפואיים שצורפו על ידה", וכי היא הוכיחה את תביעתה ברמה הנדרשת.

 

לדבריה, לנוכח הראיות שהוצגו קיים קשר סיבתי בין התקיפות המיניות לבין הנכות הנפשית שממנה סובלת התובעת. היא הוסיפה שמאחר שלא ניתן לייחס לכל אחד מהנתבעים חלק מסוים בנזק הנפשי שנגרם לתובעת, הם יהיו אחראים עבור הנזקים שגרמו ביחד ולחוד.

 

משכך פסקה השופטת גץ-אופיר לתובעת פיצוי על נזקיה – בהם הפסדי שכר, הפסד זכויות סוציאליות, כאב וסבל, עזרת צד שלישי והוצאות רפואיות – בסך של כ-275 אלף שקל. בנוסף, הנתבעים חויבו בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך של כ-64 אלף שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
צילום: גבי בן דוד
עו"ד נירה בן דוד
צילום: גבי בן דוד
מומלצים