שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הכנסות הבנקים בשלושה חודשים: 11.35 מיליארד שקל

  הרווח המצרפי של חמשת הבנקים הגדולים ברבעון הראשון של 2018 נשאר דומה לרווח אשתקד והסתכם ב-2.16 מיליארד שקל, עם זאת הבנקים רשמו עלייה בהכנסות מריביות ל-7.1 מיליארד שקל וכן בעמלות שהסתכמו ב-3.7 מיליארד שקל. וכמה כסף יחלקו לבעלי המניות כדיבידנד?

  הרווח הנקי המצרפי של חמשת הבנקים הגדולים הסתכם ברבעון הראשון של 2018 ב-2.16 מיליארד שקל, סכום דומה לרווח המצרפי ברבעון המקביל אשתקד, כך עולה מסיכום הדו"חות הכספיים של חמשת הבנקים הגדולים. סך ההכנסות של הבנקים הסתכמו ב-11.35 מיליארד שקל.

   

   

  עיקר ההכנסות של הבנקים הוא מהריבית הנגבית על ההלוואות. על פי הנתונים, בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ההכנסות מריבית (נטו, לאחר ניכוי הוצאות ריבית) ב- 7.1 מיליארד שקל, גידול של 6% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2017.

   

  גם בגביית עמלות רשמו הבנקים גידול בהשוואה לשנה שעברה, אם כי בשיעור מתון יותר ואלו הסתכמו ב-3.72 מיליארד שקל בשלושת החודשים הראשונים של 2018.

   

  הוצאות השכר בבנקים הסתכמו בקצת יותר מ-4 מיליארד שקל.

   

  הבנקים יחלקו דיבידנד בסכום כולל של 752 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון, גידול משמעותי לעומת הרבעון הראשון שנה שעברה, אז עמד הסכום על 600 מיליון שקל.

  נתוני בנקים רבעון ראשון 2018 ()

  החקירות פגעו בשורת הרווח

  הרווח הנקי של בנק הפועלים ברבעון הראשון של 2018 הסתכם ב- 628 מיליון שקל, ירידה של 18% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

   

  הכנסות הבנק מריבית (נטו) הסתכמו ברבעון ב- 2.15 מיליארד שקל וסך העמלות שגבה במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה, הסתכם ב- 1.28 מיליארד שקל.

   

  סך כל ההכנסות של הבנק במהלך הרבעון הראשון, הסתכמו ב-3.69 מיליארד שקל, כאשר הוצאות השכר עמדו על 1.13 מיליארד שקל.

   

  מהדוחות הכספיים עולה כי הבנק הפריש ברבעון האחרון עוד 60 מיליון שקל בגין החקירות המתנהלות נגדו בארה"ב. נזכיר כי הבנק נחשד בסיוע ללקוחותיו בחו"ל להעלים מס והרשויות האמריקאיות מנהלות חקירה מתמשכת כנגדו וכנגד בנקים נוספים.

  אילוסטרציה: הלוואה (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה: הלוואה(צילום: shutterstock)
   

  מתחילת שנת 2017 הפריש הבנק בגין החקירות הללו סכום של 365 מיליון דולר (כ- 1.28 מיליארד שקל) לא כולל הוצאות משפטיות נלוות, אולם זה כנראה לא הסוף. הבנק מציין בדו"ח כי בשלב זה אין ביכולתו עדיין להעריך את היקף החשיפה וההשלכות הכספיות שלה.

   

  עוד נכתב בדו"ח כי ייתכן וההפרשות הכספיות בפועל יהיו גדולות בהרבה. על פי הדו"ח, הבנק בנה מספר תרחישים אפשריים כיצד תסתיים החקירה ומה יהיו ההשלכות הכספיות. לדברי הבנק, ההפרשות שביצע עד כה, מתייחסות לתרחיש המתון ביותר מבין התרחישים שנבחנו. נציין כי חקירה דומה מתנהלת גם כנגד בנק מזרחי-טפחות וחקירה נוספת כנגד בנק לאומי הסתיימה לפני שלוש שנים כאשר הוא נדרש לשלם קנס על העבירות (כולל הוצאות נלוות) בסכום כולל של כ-1.3 מיליארד שקל.

   

  הרווח הנקי של בנק לאומי ברבעון הראשון של 2018 הסתכם ב-730 מיליון שקל, גידול של 17% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  הכנסות הבנק מריביות (נטו) במהלך הרבעון הסתכמו ב-2 מיליארד שקל והעמלות שגבה הסתכמו ב-1.04 מיליארד שקל.

   

  סך כל ההכנסות בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-3.12 מיליארד שקל והוצאות השכר בבנק בתקופה זו עמדו על 1.07 מיליארד שקל.

   

  הרווח הנקי של בנק דיסקונט ברבעון הראשון של 2018 הסתכם ב- 319 מיליון שקל, גידול של 5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  ההכנסות מריבית (נטו) הסתכמו ברבעון ב-1.27 מיליארד שקל, גידול של 9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  ההכנסות מעמלות שנגבו גדלו בתקופה זו בשיעור של 6%, לסכום של 703 מיליון שקל.

   

  סך כל ההכנסות של הבנק בשלושת החודשים הראשונים של השנה, הסתכמו בקצת יותר מ-2 מיליארד שקל.

   

  הוצאות השכר ברבעון עמדו על 818 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל ב-2017.

   

  גם החקירות נגד בנק מזרחי נמשכות

  הרווח הנקי של מזרחי-טפחות הסתכם ברבעון הראשון של שנת 2018 ב-343 מיליון שקל עליה של 6.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  הבנק רשם גידול קל בהכנסות מעמלות וכן בהוצאות השכר. סך העמלות שגבה הבנק בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב- 362 מיליון שקל והוצאות השכר עמדו על 569 מיליון שקל.

   

  הכנסות הריבית (נטו) במהלך הרבעון הסתכמו ב-1.08 מיליארד שקל. סך ההכנסות של הבנק הגיע ברבעון הראשון של השנה לכ-1.54 מיליארד שקל, גידול של 10% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

   

  נציין כי הבנק, בדומה לפועלים, מצוי בחקירה של הרשויות בארה"ב בחשד לסיוע להעלמות מס. עד כה הפריש הבנק כ-160 מיליון שקל בגין החקירות הללו וטרם ידוע מה יהיו השלכותיהן.

   

  הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי הסתכם ברבעון הראשון של 2018 ב-137 מיליון שקל, ירידה של 17.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

   

  בבנק מציינים כי הירידה ברווח נובעת מהפרשה חד פעמית בסך 45 מיליון שקל בגין תביעת עובדי הבנק למענק. בנוסף נרשמה הוצאה בסך של 24 מיליון שקל בגין הפרשה למהלכי התייעלות בבנק אוצר החייל הנמצא בבעלות הבינלאומי.

   

  סך ההכנסות של הבנק ברבעון הראשון עמדו על 985 מיליון שקל.

   

  הכנסות הריבית (נטו) הסתכמו בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-584 מיליון שקל והעמלות שנגבו הסתכמו ב- 338 מיליון שקל. הוצאות השכר בבנק הסתכמו ב-446 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים