שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד ראש הממשלה פורש מתפקידו

אלי גרונר הודיע לראש הממשלה נתניהו כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו. נתניהו הודה לגרונר, שמכהן בתפקיד מאז מאי 2015, וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים שבה עסק. גרונר יסיים את התפקיד בתום מושב הקיץ של הכנסת

 

בנימין נתניהו אלי גרונר מנכ
נתניהו וגרונר(צילום: עמית שאבי)

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל המשרד. גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לגרונר על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי.

 

גרונר החל את תפקידו במשרד רה"מ במאי 2015. לפני כן הוא שימש כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה. במסגרת תפקידו, גרונר הוביל את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים, מטעמו של ראש הממשלה. הוא בצע זאת תוך עבודה מול כלל משרדי הממשלה, הרשות המחוקקת, רשויות מקומיות, וגורמי המפתח במשק.

 

בין הרפורמות שהוביל גרונר נמנים הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבנייה וחקיקת חוק הנומרטור.

 

כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור.

 

"אני מודה לאלי גרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה", אמר נתניהו. "הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות".

 

גרונר הודה לנתניהו: "אני מודה לרה"מ נתניהו על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל. השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי. חכמינו אמרו 'לא עליך המלאכה לגמור' ואני מאחל לראש הממשלה ולבא אחרי הרבה הצלחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גרונר ונתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים