שתף קטע נבחר

צילום: מתן צורי, רועי עידן

מטח כבד של פצצות מרגמה בעוטף עזה, אחת התפוצצה ליד גן ילדים

המטח הכבד ביותר מאז "צוק איתן": 28 פצצות מרגמה שוגרו מהרצועה לעוטף עזה, חמש התפוצצו ביישוב באשכול כולל אחצ בחצר גן ילדים. אין נפגעים. מצה"ל נמסר כי רוב הפצמ"רים יורטו בידי כיפת ברזל. רצף האזעקות נמשך ופצמ"ר נפל מחוץ ליישוב באשכול. טנקים תקפו בתגובה

 

המטח הכבד ביותר מאז "צוק איתן ": מטח כבד של לפחות 28 פצצות מרגמה שוגרו לעבר יישובי עוטף עזה. חמש פצצות מרגמה התפוצצו ביישוב במועצה האזורית אשכול, אחת בחצר גן ילדים. איש לא נפגע. שעה לאחר שהירי הראשוני, התושבים הונחו לצאת מהמרחבים המוגנים ולחזור לשגרה. אז נשמעה אזעקה נוספת בסביבות 8:02 באזור אשכול וכעבור זמן קצר התפוצצו שתי פצצות מרגמה נוספות. בשעה 09:36 נשמעה אזעקה נוספת באשכול ולאחר מכן התברר כי מדובר בנפילה מחוץ ליישוב.

 

מצה"ל נמסר כי רוב הפצמ"רים יורטו. בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים באזור עוטף עזה. יש להמשיך ולהישמע להנחיות פיקוד העורף. השר ישראל כץ זומן לראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה עם גורמי מודיעין בכירים, ולכן נאלץ לבטל את השתתפותו בכנס לשכת עורכי הדין. לפגישה שתתקיים בצהריים אין קשר לאירועים בדרום.

 

תושבים בעוטף עזה מוזמנים לפנות למערכת ynet במייל האדום  

 

רצף ממושך של 24 אזעקות נשמע מאז 6:59 בבוקר ביישובים רבים בעוטף עזה והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. מערכת כיפת ברזל הופעלה ליירוט הרקטות. ההסעות לבתי הספר בכמה יישובים באשכול נעצרו, לאחר מכן דווח כי הן שבו לפעול. הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף עמדת חמאס ברצועה.

 

פצצת מרגמה בעוטף עזה (צילום: רועי עידן)
פגיעת פצצת המרגמה בגן הילדים בעוטף עזה(צילום: רועי עידן)

פצצת מרגמה פצמ
פגיעת הפצמ"ר בחצר גן ילדים בעוטף עזה
 

פצצת מרגמה בעוטף עזה (צילום: בראל אפרים )
פצמ"ר נוסף שנפל בקיבוץ באשכול(צילום: בראל אפרים )

תיעוד ירי רקטות מ רצועת עזה לשטח ישראל ()
תיעוד ירי הרקטות מרצועת עזה
 

יירוט כיפת ברזל באוזור נתיבות ירי רקטות רצועת עזה ()
יירוט כיפת ברזל הבוקר
  

תיעוד ירי רקטות מ רצועת עזה לשטח ישראל ()
תיעוד מרצועת עזה של יירוטי כיפת ברזל

חקלאי חקלאים משתטחים על האדמה בזמן אזעקה צבע אדום עוטף עזה (צילום: אוהד וויס)
חקלאים בעוטף עזה השתטחו על הקרקע בעת הירי (צילום: אוהד וויס)

כל הסימנים עד כה מעידים על כך שמדובר בפעולת נקם של הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני לחיסולם של שלושה פעילים שלשום. אלה הטמינו מטען סמוך לגדר המערכת. צה"ל ירה פגזי טנק אל עבר עמדת תצפית בתגובה. בצה"ל נערכו למנוע פעולת נקם מטעם הארגון.

 

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני אמר הבוקר: "הבוקר הזה תפס אותנו רגע לפני ההסעות. יחד עם הצבא החלטנו להכניס את כולם למרחבים מוגנים ואחרי הערכת מצב מהירה שקיימנו עם הצבא שיחררנו את האנשים מהמרחבים. גן הילדים הזה ממוגן. כל הגנים במוסדות החינוך ממוגנים, אז מהבחינה הזאת אנחנו בסדר. אי אפשר להגיד שז יום רגיל, זה יום שקמנו כולנו ליום קצת אחר. אני מעריך שאנחנו לקראת סוף ההסלמה הזאת. אנחנו נראה אחרי זה מה יקרה, בטח צה"ל יגיב בצדק אחרי אירוע כזה ואנחנו נראה לאיפה זה יתפתח".

 

גם אמש נשמעה אזעקה בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב. זאת לפני שכמה קליעים פגעו במבנים ובכלי רכב בשדרות. לא היו נפגעים. באופן חריג צה"ל לא תקף בתגובה לירי. ראש העיר שדרות אלון דוידי אמר: "לצערנו אנחנו מכירים כבר גם את איום ירי המקלעים מעזה. חמאס מנסה בכל דרך לשבש את שגרתנו ולהפריע למנוחתנו ואנו לא ניתן לו את התענוג הזה. אני משוכנע ששר הביטחון והרמטכ"ל לא יבליגו על האירוע החמור הזה ויגיבו בעוצמה בעזה. דין קליע כדין רקטה". 

 

הירי בוצע אחרי ימים מתוחים על גדר הגבול בין ישראל לעזה, כולל כמה חדירות של פלסטינים ותקיפות תגובה של צה"ל. אחר הצהריים אתמול עצר כוח צה"ל שני מחבלים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון הרצועה. על גופם נמצאו סכינים, קאטרים וחומר בערה. במהלך המרדף אחריהם נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל. לא היו נפגעים באירוע.

 

בתגובה תקף טנק של צה"ל עמדת תצפית סמוכה, ולפי דיווחים פלסטיניים מהירי נהרג פעיל בזרוע הצבאית של חמאס ואחר נפצע באורח בינוני. 

 

רחפן שחדר לפני כשבוע ונחת ליד גדר המערכת בצפון הרצועה, נבדק על ידי כוחות צה"ל והתברר כי הכיל חומר נפץ. המטען לא התפוצץ ולא גרם לנפגעים. 

 

 

 


פורסם לראשונה 29/05/2018 07:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
פגיעת הפצמ"ר בחצר גן הילדים
צילום: רועי עידן
מומלצים