שתף קטע נבחר

ביתה נפגע מרקטה: "המרצפות עפו, היה פה נס גדול"

בני משפחת פלטשר בקיבוץ במועצת אשכול שהו בממ"ד ושמעו את הפיצוצים. כשהתעוררו בבוקר גילו שרידי רקטה שנפלו ממש סמוך לכניסת הבית. "חשבתי שאלה חתולים שמשתוללים במרפסת ואז ראיתי את פגיעת הרקטה", סיפרה נעמי פלטשר שמקווה לשקט: "לקחת את הדברים בפרופרוציה"

 

מרצפות שבורות, חור בגג ופגיעות מרסיסים: אלה הנזקים שספג בית משפחת פלטשר בקיבוץ במועצה האזורית אשכול לאחר שהבית ספג פגיעה ישירה של רקטה במהלך הלילה (ד'). נעמי פלטשר, בעלת הבית, אמרה הבוקר בריאיון לאולפן ynet: "היה פה נס גדול". בתוך כך, שישה בני אדם נחבלו קלות במהלך ריצה למרחבים המוגנים בשל האזעקות בדרום ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון. כולם שוחררו פרט לאדם אחד שאושפז עקב פציעה ברגלו.

 

חמאס: הפסקת אש

 

בני המשפחה שהו בממ"ד במהלך הלילה. "שמענו פיצוצים ולא באמת את הנפילה. בבוקר קמתי ויצאתי החוצה ואז ראיתי שברים על הרצפה. חשבתי שמדובר בחתולים שמסתובבים במרפסת שהשתוללו ואז ראיתי את פגיעת הרקטה", סיפרה נעמי.

בית בקיבוץ סופה שנפגע מירי רקטות (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

בית בקיבוץ סופה שנפגע מירי רקטות (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

חלקי פצמ
(צילום: בראל אפרים)

פגיעת רקטה בבית במועצה האזורית אשכול (צילום: ביטחון מועצה אזורית אשכול )
(צילום: ביטחון מועצה אזורית אשכול )

"רואים שמשקוף הדלת והכניסה למחסן ניזוקו. אפשר לראות את החור שנפער בתקרת המחסן וגם המרצפות נקרעו מהמקום ועפו לדשא. אפשר לראות גם את הרסיסים בכל מקום", היא אמרה.

 

לדבריה, חדר השינה ממוקם מטר בלבד מהמחסן שספג נזק כבד. "אנחנו בדרך כלל לא ישנים בממ"ד. אני חושבת שהיה לנו פה נס גדול גם כי זה לא קרה בתוך הבית אלא במחסן צמוד. נורא רצינו לחזור לשגרה, אבל כנראה שלא נצליח הבוקר. לפחות אני לא יכולה כי בעלי הלך לעבודה", היא סיפרה הבוקר בריאיון.

נעמי פלטשר (צילום: בראל אפרים)
מבקשת לשמור על רוגע. נעמי פלטשר(צילום: בראל אפרים)

 

עם זאת, פלטשר מבקשת להרגיע: "אני רוצה לחיות את החיים הקטנים והפשוטים שלי וללכת לעבודה. אני אשאיר את ההחלטות והדיונים האלה לאנשי המקצוע. צריך לראות את הדברים בפרופורציה".

 

אייל, דובר היישוב, אמר קודם לכן בריאיון לאולפן ynet כי בני המשפחה היו נסערים. "לא נעים להתעורר בבוקר ולגלות שפצמ"ר נחת ממש קרוב אלייך. הם מבקשים לחזור לשגרה, זה הדרך שבה אנחנו יודעים להתמודד עם אירועים מהסוג הזה כאזרחים - לחזור כמה שיותר לשגרה ולהמשיך את חיינו", סיפר דובר היישוב.

 

על מה צופן העתיד אמר: "לצערנו הילדים שלנו למודי ניסיון ורבים מהם נפגעי חרדה. צריך להבין שגם ילד שעובר טיפול אורך ממושך ומתחיל לחזור לעצמו, כל אירוע כזה מחזיר אותו חודשים ושנים אחורה. אנחנו קהילה קטנה וחזקה, אנחנו נתמוך בילדים. מרכז חוס"ן נמצא לצידנו. תפקידנו להיות כאן לגדול, לצמוח. אנחנו חזקים, אנחנו כאן לנצח".

 

 

 

מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
הנזק לבית בקיבוץ באשכול
צילום: בראל אפרים
מומלצים