שתף קטע נבחר

הפגנת נכים וקשישים: איילון דרום נחסם למשך כשעה

המפגינים, רובם נכים, מחזיקים שלטים שעליהם נכתב "צדק לכל הקשישים והנכים" וקוראים "הון, שלטון נכים דורשים מזון". הם חסמו את צומת הרחובות ליד מגדלי עזריאלי ולאחר מכן ירדו לנתיבי איילון

נכים וקשישים, שמפגינים סמוך למגדלי עזריאלי בתל-אביב, חסמו הערב (יום ה') את צומת הרחובות קפלן ומנחם בגין לכיוון לשני הכיוונים. המשטרה נמצאת במקום. לאחר מכן ירדו הנכים והקשישים לנתיבי איילון, שם חסמו את התנועה דרומה. במקום פרצו עימותים בין המפגינים לנהגים. כעבור כשעה הכביש נפתח מחדש. ynet העביר שידור חי מההפגנה.

 

כ-100 מפגינים סמוך לצומת מגדלי עזריאלי בתל אביב, במחאה על גובה קצבאות הנכות והזקנה. המפגינים, רובם נכים, מחזיקים שלטים שעליהם נכתב "צדק לכל הקשישים והנכים" וקוראים "הון, שלטון נכים דורשים מזון".

 

מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי (צילום: יריב שחר )
(צילום: יריב שחר )

מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי (צילום: דן ספורן)
(צילום: דן ספורן)

מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי ()

 

 
מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי (צילום: אמיר אלון)
(צילום: אמיר אלון)

מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי (צילום: אמיר אלון)
(צילום: אמיר אלון)

 

מחאת נכים וקשישים צומת עזריאלי (צילום: אמיר אלון)
נתיבי איילון נחסמו לתנועה(צילום: אמיר אלון)

 

 

 

הנכים דורשים את העלאת הקצבה לגובה שכר המינימום, שעומד על 5,300 שקלים, בעוד שעל פי החוק שעבר בפברואר הקצבה תעלה ל-3,700 שקלים בלבד. בין המפגינים חברי הכנסת דב חנין ואילן גילאון והפזמונאית שמרית אור.

 

מוטי אשכנזי ממפלגת "צדק חברתי", שהוביל תנועת מחאה לאחר מלחמת יום הכיפורים, הצטרף אף הוא להפגנה: "אני כאן כי ביהדות נאמר שכל ישראל ערבים זה לזה. נודע לי על המצוקה של הנכים ועל עריכת הפגנה והחלטתי שיש צורך להזדהות איתם".

 

הפעיל החברתי מגן דהרי אמר: "הזקנה תפגוש כל אחד ואחת את כולנו. ואם לא נרים קול למען הקשיש של היום כשנהפוך אנחנו לקשישי המחר , אף אחד לא ירים קול עבורנו. זה מאבק קדוש למען קשישים ותשושי נפש וסיעודים ואנשים עם צרכים מיוחדים".

הפגנה של הנכים בתל אביב (צילום: אמיר אלון)
(צילום: אמיר אלון)

 

רונית צרפתי, ממובילת מחאת הנכים, אמרה: "חזרנו לכבישים כי אחרי 16 שנה של התעמרות קיבלנו פרוטות. אנחנו לא מוכנים לוותר ודורשים קצבה בגובה שכר מינימום. אנחנו לא עושים משא ומתן ולא נוותר".

 

אמנון קראוס, שהשתתף גם הוא בהפגנה, הוסיף: "המדינה לא מבינה שאזרחים ותיקים שבנו את המדינה ושילמו עשרות מיליונים למדינה,זכאים בערוב יומם לקצת שקט, שלווה נחת על חשבון הכספים ששולמו למדינה במשך עשרות שנים".


הפגנה של הנכים בתל אביב (צילום: אמיר אלון)
(צילום: אמיר אלון)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר אלון
החסימה בנתיבי איילון
צילום: אמיר אלון
מומלצים