שתף קטע נבחר

נתניהו מכחיש שביקש להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד: "שקר מוחלט. גם ראש השב"כ לשעבר אומר זאת"

בתגובה לדיווח על כך שביקש מראש השב"כ להאזין לראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ולרמטכ"ל דאז בני גנץ, אמר ראש הממשלה: "אין גבול לשקרים! גם ראש השב"כ לשעבר אומר - זה הבל, זה שקר". בשב"כ לא מגיבים לפרסום

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכחיש בתוקף את הדיווח בתוכנית "עובדה" שממנו עלה כי ביקש מראש השב"כ לשעבר יורם כהן להאזין לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ולראש המוסד דאז תמיר פרדו. הבוקר (יום ו') צייץ בטוויטר: "‏מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים!". בסרטון שפרסם בשעות הצהריים אמר נתניהו: "זה שקר מוחלט. לא רק אני אומר את זה, גם ראש השב"כ לשעבר אומר - זה הבל, זה שקר".  בשב"כ לא מגיבים לפרסום.

 

 

 

דבריו של נתניהו מתבססים בין היתר על הדיווח בחדשות 10, לפיו ראש השב"כ לשעבר יורם כהן אמר בשיחות סגורות כי "ראש הממשלה נתניהו לא ביקש ממני להאזין לראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ולרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. הופתעתי מהפרסום. אלה דברי הבל".

 

לפי הדיווח ב"עובדה", נתניהו פנה לראש השב"כ לשעבר יורם כהן בחודשים הראשונים לכהונתו וביקש להשתמש ביכולות השב"כ כדי לפקח על שורת בכירים, ובהם גנץ ופרדו, גם באמצעות האזנה לטלפונים. כהן, לפי הדיווח, היה "נרעש" ודחה את הבקשה.

 

תמיר פרדו הגיב: "לשים האזנה זה חוסר האמון הכי גדול שיכול להיות. אני מעולם לא ביקשתי לשים האזנה על מישהו מעובדי המוסד. מעולם. זה לא חלף אפילו בדעתי. בעיניי זה מחוץ לכללי המשחק. אני לא רוצה להאמין שבמדינת ישראל שהיא מדינה דמוקרטית, ראש הממשלה יבקש מראש השב"כ לשים האזנה על הרמטכ"ל או עליי. אם הוא לא מאמין בנו, הוא יכול לגרום לנו לסיים את התפקיד תוך עשר דקות", אמר ראש המוסד לשעבר. "זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. אם הייתי יודע דבר כזה, הדבר הנכון שהייתי צריך לעשות זה לקום וללכת ולהגיד, זה לא המשחק שלי".

 

אמש פרסמה לשכת ראש הממשלה תגובה ראשונה לטענות ובה נמסר: "הטענה שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ לבצע האזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד מופרכת לחלוטין. זהו עיוות מוחלט של מאמצים מערכתיים שנעשים מעת לעת כדי לשמור על ביטחון מידע בנושאים רגישים בעלי חשיבות עליונה לביטחון ישראל. ההחלטה באילו אמצעים להשתמש ומול אילו גורמים, נתונה בידי הגורמים המוסמכים".

 

חברת הכנסת ‏ציפי לבני (המחנה הציוני) פנתה הבוקר בבקשה דחופה לכנס דיון בוועדת המשנה לשירותים חשאיים שאליו יזומנו ראש השב"כ הקודם וראש השב"כ הנוכחי. ח"כ לבני פנתה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר. בבקשה הדגישה לבני כי מטרת הדיון היא "לקבל מידע האם היתה בקשה כזאת בעבר ומיהם הגורמים כלפיהם משתמשים באמצעים כאלה כיום, כולל פיקוח על דרכי האישור". 


פורסם לראשונה 01/06/2018 08:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים