שתף קטע נבחר

ליצמן דורש מהמועמדים בירושלים: סגרו את מתחם מחנה יהודה

סגן השר הבהיר שידרוש התחייבות לסגירת מתחם שוק מחנה יהודה בבירה, כתנאי לתמיכת החרדים במועמד לראשות העיר. זהו אחד ממרכזי הבילוי היחידים לצעירים וחילונים בעיר, אך לדברי ליצמן: "מוקד הוללות"

 

תנאי של ליצמן לתמיכה בזאב אלקין לראשות עיריית ירושלים ( )
מתוך עיתון "המודיע"( )

פחות מיממה אחרי ההכרזה הרשמית של השר זאב אלקין כי יתמודד על ראשות העיר ירושלים, מציבים החרדים תנאי ראשון למי שמבקשים את תמיכתם: סגן השר יעקב ליצמן הודיע הבוקר (ו') כי ידרוש התחייבות לסגירת מתחם חיי הלילה בשוק מחנה יהודה בבירה - ממרכזי הבילוי היחידים לצעירים ולציבור החילוני בעיר. לדבריו, מדובר ב"מוקד הוללות וחינגאות" שהפך ל"מטרד סביבתי וחינוכי" עבור תושבי האזור.

 

בחודשים האחרונים מנהל ליצמן מאבק לסגירת מתחם הבילוי, הגובל בשכונות חרדיות ונמצא בסמוך לישיבה של חסידות גור, איתה הוא מזוהה. בשנה שעברה הוא אף ערך במקום ביקור מתוקשר כשר הבריאות - לדבריו בשל טענות על מפגעי רעש - ואמר כי יש לבדוק האם הברים ובתי העסק שבו פועלים ברישיון. כעת, כאמור, הוא מגביר את הלחץ - הפעם פוליטית - לסגירת המתחם.

יעקב ליצמן (צילום: מוטי קמחי)
סגן השר יעקב ליצמן(צילום: מוטי קמחי)
 
זאב אלקין (צילום: אורן אהרוני)
השר זאב אלקין(צילום: אורן אהרוני)

 מחנה יהודה ירושלים (צילום: AFP)
מחנה יהודה בירושלים הפך למתחם בילויים מוביל(צילום: AFP)

מתחם בילוי מחנה יהודה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מתחם בילוי מחנה יהודה(צילום: אלכס קולומויסקי)

ליצמן ואנשי חסידות גור נחשבים בין הגורמים המשמעותיים שהביאו לניצחונו של ראש העיר הנוכחי, ניר ברקת, בבחירות 2013, לאחר שהפרו את המשמעת החרדית שתמכה במשה ליאון והבטיחו את הרוב לברקת. את המסר כעת לאותו ליאון, לזאב אלקין ולמועמדים הנוספים מעביר ליצמן באמצעות עיתונו, "המודיע", שהכריז בשמו הבוקר בכותרת בעמוד השער: "מניעת פירצת ההוללות במחנה יהודה – תנאי לכל תמיכה חרדית עתידית בראשות העיר ירושלים".

 

בעיתון נכתב: "בשנים האחרונות הפך שוק מחנה יהודה, בעיקר בשעות הלילה, למוקד הוללות וחינגאות שיוצר מטרד סביבתו וחינוכי כאחד. בימים האחרונים עלה הנושא שוב על סדר היום, כשגורמי חינוכיים מתריעים על הסכנה הקשה שנוצרה, בעידודה של עיריית ירושלים".

 

ליצמן אמר כי "הדבר דורש פעילות מיוחדת שתמנע את המשך התרחבות הפרצה הקשה ואף למניעתה וסגירת ההוללות המיותרת. בהתקרב מועד הבחירות לעיריות יש להציב את הנושא כתנאי מראש".

 

מאבקו של ליצמן מצטרף לניסיונות מצד הנציגים החרדים והדתיים במועצת העיר ירושלים להביא לסגירתו בשבת של מתחם התחנה הראשונה, הנחשב גם הוא ל"אי חילוני" - אחד ממרכזי הבילוי היחידים הפועלים בבירה בסופי שבוע. לפני כשבועיים כבר החליטה המועצה לשלול את ההיתרים שאפשרו את פתיחת המקום בשבת, אך אתמול קבעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כי הוא ימשיך לפעול שבעה ימים בשבוע.

 

המועמד לראשות העיר ויו"ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ, הגיב לדברים: "אני מבטיח לציבור הירושלמי - כאשר אהיה ראש העיר השוק יישאר בדיוק כמו שהוא היום, משלב בין תרבות, תיירות, מסחר וחיי לילה. השוק חווה התעוררות אדירה, הוא פנינה ירושלמית מדהימה. אין בשוק הוללות. יש בו כל מה שירושלים צריכה להיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יעקב ליצמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים