שתף קטע נבחר

טיימס סקוור כחול לבן

המצעד למען ישראל בשדירה החמישית הוא כבר אירוע מסורתי בניו יורק, אבל השנה תצטרף אליו מסיבת ענק בטיימס סקוור. יום ראשון, 8 בערב, קבענו

כמו בכל שנה מגיע המצעד למען ישראל לניו יורק, אלפי ארגונים, בתי ספר, קבוצות, וחברי קונגרס ומועצה מקומית מוכיחים את התמיכה והאהבה שלהם לישראל, ובכל שנה, זה לא מובן מאליו עבורנו. השנה, זו השנה השניה, מכונה יום זה בניו יורק 'יום שמעון פרס' אחרי שבשנה שעברה הכריז על כך המושל קואמו.

השנה החגיגות לא יסתכמו הפעם בצעדה מרשימה לאורך השדרה החמישית. לכבוד חגיגות ה-70 של המדינה, תקיים הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק אירוע ראשון מסוגו בטיימס סקוור, שיצבע כחול לבן ויהפוך למסיבה הישראלית הגדולה בעולם.

 

במסגרת האירוע, החל מהשעה 20:00, תיערך מה שמכנים המסיבה הישראלית הגדולה ביותר בעולם. על מסכי הענק של הטיימס יוקרנו קטעי וידאו וקול המציגים את ההיסטוריה של מדינת ישראל, מורשת וחדשנות. מיד לאחר מכן, DJ ישראלי ירקיד את אלפי המבקרים הצפויים להגיע למסיבה לצלילי מוזיקה ישראלית.

"זהו האירוע המיוחד ביותר שמדינת ישראל עשתה מחוץ לגבולותיה כדי לחגוג עצמאות", מספר לנו הקונסול דני דיין. "על מסכי הטיימס סקוור תוצג ישראל, מסביב תערך תצוגה אורקולית מרהיבה של הבמאי מלכי שם-טוב, שעמד מאחורי המופע המדובר של 50 שנות שחרור ירושלים, על הבמה תופיע שירי מיימון, רגע לפני שהיא מגיעה לברודווי, ואת הקהל ירקיד הדי ג'י עמרי אנגל”.

 

את האירוע עורכת הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק, בשיתוף משרד התרבות והספורט, בראשות השרה מירי רגב שגם תגיע לכיכר. “הפלאשקוראים לו ישראל", מסרה, "יוקרן על מסכיו הענקיים של הטיימס סקוור במסגרת אירוע של פעם בשבעים שנה. הטיימס סקוור בניו יורק, אחד המקומות המרכזיים ביותר בעולם, הוא המקום הסואן, החדשני והראוי ביותר לשמש חלון ראווה מהפנט לפריצות הדרך הישראליות בכל התחומים. לראשונה, במהלך אירועי ההצדעה המסורתיים למדינת ישראל בניו יורק, נקרין על מסכי הענק בטיימס סקוור את סיפורה הניסי של מדינת ישראל, מדינה, שבשבעים שנה, הצליחה להרקיע שחקים, כנגד כל הסיכויים, בכל תחום בהוויית חייה. לראשונה על מסכי הענק בטיימס סקוור, נביא לידי ביטוי את 'הדמיון הישראלי', שהפך מחלום למציאות”.

 

- ()
הקונסול דני דיין והשרה מירי רגב. צילום: יח"צ

 

על מסכי הענק יוקרנו ברכות מדמויות מקומיות מוכרות כמו מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואמו, ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאסיו, מנהיג המיעוט בקונגרס, הסנטור היהודי מניו יורק צ'אק שומר, וגם כוכבים מוכרים כמו מיים ביאליק שידועה בתמיכתה הפומבית בישראל, ליב שרייבר ועוד.

 

"בסרטונים התמקדנו גם במורשת וגם בחדשנות”, מוסיף דיין,"חשוב לנו לחגוג את כל אלו בבירה של העולם, במדינה עם מספר היהודים הגדול בעולם. ההשקעה היא חשובה וכמו שבארץ ההשקעה הייתה גדולה מהרגיל לכבוד חגיגות השבעים, כך גם אצלנו”.

 

מישראל יגיעו נציגי ממשלה נוספים כמו השר אקוניס והשרה לנדבר ומהכנסת יגיעו נציגים ממפלגות שונות, ביניהם ח"כ יואל חסון, ח"כ אלעזר שטרן, ח"כ שולי מועלם, ח"כ נורית קורן וח"כ עודד פורר.

 

"אני מזמינה אתכם לטיימס סקוור להתרגש עמנו מחוויה עוצמתית של סיפור ההצלחה הישראלי", מוסיפה רגב. "יחד נחגוג את הקשר האמיץ בין ארצות הברית לישראל, קשר המבוסס על ערכים משותפים של צדק, שוויון ושאיפה לשלום. הצטרפו אלי לטיימס סקוור ויחד נכוון את מחוגי הזמן לשבעים שנה של חזון והגשמה,המגלמים בתוכם חלומות של אלפי שנים”.

 

דיין מזכיר שכמו בכל שנה עוד בטרם יחלו החגיגות יצעדו חברי הקונסוליה, ביחד עם חברי הכנסת ונציגי ההנהגה המקומית במצעד המפורסם ואחריו יזמינו את כולם למסיבה הגדולה.

 

"אני גאה להיות חלק מאירוע היסטורי, חד פעמי אשר יתקיים בעיר ניו יורק", הוא מוסיף. "לתושבי ניו יורק והסביבה מצפה הפתעה בסדר גודל שלא נראה כמותו מעולם. אני מזמין את כל תושבי ניו יורק באשר הם להיות חלק מהיסטוריה ולחגוג איתנו”.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה מירי רגב והקונסול הכללי של ניו יורק דני דיין
מומלצים