שתף קטע נבחר

חקירה בשירותים: הנתינים מנגבים עם תמונת השליט

המשטרה בטורקמניסטן התבקשה לוודא שבתאי שירותים ציבוריים ופרטיים לא נמצאים עיתונים עם תמונת הנשיא, כדי שהאזרחים לא "יטנפו" אותן. בנוסף, בעלי תפקיד הוצבו במזבלות במטרה למצוא עיתונים מלוכלכים - ולאתר את ה"עבריינים"

נשיא טורקמינסטן גורבנגולי ברדימוחמדוב על גבי עיתונים ()
"מי שיימצא אשם ייענש". עיתונים עם תמונת נשיא טורקמניסטן

המשטרה המקומית בטורקמניסטן פתחה בבדיקה של אסלות במקומות ציבוריים ובבתים פרטיים - בניסיון למצוא ראיות לכך שתושבים משתמשים בעיתונים שעליהם תמונת הנשיא גורבנגולי ברדימוחמדוב כדי לנגב את ישבנם.

 

אתר חדשות רוסי דיווח כי המשטרה במחוז המערבי בלקן הנחתה את השיטור הקהילתי לבדוק את האסלות בשירותים הציבוריים ובבתים הפרטיים. בנוסף, הם הונחו לחפש באתרי פסולת ובפחי אשפה תמונות של הנשיא ברדימוחמדוב ש"טונפו".

 

"יש בעל תפקיד מיוחד בכל אתר לאיסוף פסולת, שתפקידו לבחון זבל ולחפש תמונות מלוכלכות בעיתונים, להבין מבית של איזה מנוי הגיע העיתון ולדווח על כך למשטרה", כך דווח באתר הרוסי. עוד דווח כי העונש למי שיימצא אשם בהשחתת תמונתו של הנשיא יהיה אזהרה.

 

בתוך כך, אתר רוסי נוסף טוען כי אזרחים רבים צפויים להיענש באזהרה עקב השחתת תמונות של הנשיא, מכיוון שהם עניים ואינם מבזבזים את כספם על רכישת נייר טואלט. "למה לקנות נייר טואלט אם יש לך ערימות של עיתונים, והאזרחים בטורקמניסטן מחויבים להיות מנויים", נכתב בדיווח.

גורבנגולי ברדימוחמדוב (צילום: AP)
האיש שפניו מכסות שטח רב בעיתוני המדינה. גורבנגולי ברדימוחמדוב(צילום: AP)

עוד דווח כי קשה מאוד שלא להשחית את תמונתו של הנשיא ברדימוחמדוב במקרה שכזה, מכיוון שהן נמצאות בהיקף רב בכל אחד מהעיתונים במדינה.

 

המערכה נגד "נייר הטואלט" האלטרנטיבי של תושבי טורקמניסטן מגיעה לאחר שכמה ילדים נעצרו, על פי דיווחים, עקב השחתת דיוקנאות של הנשיא ברדימוחמדוב. בדיווח של תחנת רדיו במימון אמריקני נמסר כי הילדים זרקו תמונות של הנשיא ודרכו עליהן במסגרת משחק.

 

על פי דיווח נוסף, ילדים אחרים נעצרו לאחר שציירו שפם וזקן על תמונה של הנשיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים