שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחאת העובדים: גוגל לא תחדש חוזה מול הפנטגון
  ענקית הטכנולוגיה, שספגה ביקורת פנימית בעקבות פיתוח טכנולוגיית בינה מלאכותית עבור הפנטגון, החליטה להיענות לדרישת העובדים והכריזה כי לא תחדש את החוזה בשנה הבאה

  יכול להיות ש"אל תעשו רע" היא הרבה יותר מסיסמה: החשש מפני שימושים של טכנולוגיה מתקדמת, בייחוד בינה מלאכותית, במסגרת תעשיות צבאיות - הוביל את ענקית הטכנולוגיה גוגל להכריז כי לא תחדש חוזה עבודה מול הפנטגון.

   

  מחאת העובדים. גוגל (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מחאת העובדים. גוגל(צילום: shutterstock)

   

  בשבועות האחרונים פורסם על מחאת עובדים פנימית בחברה, לאור מכרז עבודה מול הפנטגון - מטה משרד ההגנה האמריקאי - שנחתם במטרה לפתח טכנולוגיות של בינה מלאכותית לשימושים צבאיים. החוזה לא גדול במיוחד בהיקפו, ועומד על סכום של כ-9 מיליון דולר. למרות זאת, עובדים בגוגל הביעו חשש מפני פיתוח יישומים של בינה מלאכותית למטרות קטלניות.

   

  תחקיר של ה"ניו יורק טיימס", שפורסם בשבוע שעבר, העלה כי גוגל פועלת לניסוח כללי אתיקה לעבודה מול גורמים צבאיים, זאת בעקבות ביקורת ציבורית וביקורת פנימית. נחשפו גם מזכרים פנימיים, לפיהם פיי פיי לי, מדענית בינה מלאכותית ראשית עבור שירותי הענן של גוגל, הפצירה בקולגות שלה כי "יש להימנע מלהזכיר את צמד המילים בינה מלאכותית" כשמדברים עם העובדים על המכרז מול הפנטגון.

   

  הביקורת הציבורית הצטרפה למחאה ממשית: למעלה מ-4,000 מעובדי החברה חתמו על עצומה והביעו התנגדות מפורשת לפתח יישומי בינה מלאכותית עבור כלי נשק וגורמים צבאיים. זהו המכרז הראשון שחותמת ענקית הטכנולוגיה מול הפנטגון, והעובדים חששו כי הוא עשוי להיות צעד ראשון בשורה של חוזי עבודה מול גורמים ממשלתיים וצבאיים.

   

   

  בסוף השבוע האחרון, לאחר מה שהוגדר בתקשורת האמריקאית "משבר זהות" עבור גוגל, הודיעה החברה כי לא תחדש את חוזה העבודה מול הפנטגון.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים