שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר, הנהג והחבר והקבלן שהורשע בעבירות מין
  אחרי שני ראשי ערים שנעצרו, פרשיית שחיתות נוספת באותה עירייה בשרון. המעורבים: ראש עיר שנטען נגדו כי נהגו שסייע לו בבחירות "לוחש באוזנו ומתחבק איתו בכל כנס", מ"מ ראש העיר בעבר שהורשע בבעילה אסורה והפך לקבלן, ראשת הלשכה - וגם אותו נהג

   

  דיווח על הפרשה באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  דיווח על הפרשה באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש העיר שגם שניים מקודמיו נעצרו, קבלן שהורשע בעבר בבעילה אסורה, ראשת הלשכה וגם נהג שנחשב ליד ימינו של ראש העיר: אלו הם ארבעת העצורים בפרשת השחיתות החדשה. את שמותיהם עדיין אסור לפרסם. הבוקר (יום ב') פשטה המשטרה על משרדי העירייה בשרון וביצעה חיפוש בבתי העצורים. מאוחר יותר היום צפויים לפחות כמה מהחשודים להיות מובאים לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

   

  ראש העיר נחקר מהבוקר באזהרה במשרדי להב 433 בלוד. ארבעת העצורים ושני חשודים נוספים שעוכבו לחקירה חשודים במעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. על פי החשד, ראש העיר והבכירים פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל, כך נמסר, "בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית".

   

  שוטרים בעירייה בשרון    (צילום: עידו ארז )

  שוטרים בעירייה בשרון    (צילום: עידו ארז )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  ראש העירייה והקבלן העצורים (צילום: ארז רז)
  ראש העיר (משמאל) והקבלן (באמצע), באירוע בת מצווה בשבוע שעבר(צילום: ארז רז)

  ראש העירייה והקבלן (צילום: נתן לבייב, מורן מעיין לבייב)
  (צילום: נתן לבייב, מורן מעיין לבייב)

  משטרה בעירייה (צילום: עידו ארז)
  שוטרים במשרדי העירייה(צילום: עידו ארז)

  הקבלן שנעצר, בעברו נבחר ציבור, הורשע לפני שבע שנים בבעילה אסורה ונידון לשישה חודשי מאסר בפועל שהומרו לעבודות שירות. לאחר גזר הדין באותה עת אמר הקבלן: "מודה לקב"ה ולשופט שהבין כי לא מדובר כאן במשפט של עבירות מין אלא במשפט שסבב סביב טוהר המידות. הייתה כאן רדיפה של יחידת 433 וניסיון של הפרקליטות לתפור לי תיק. החלטתי להיות חכם ולא צודק וקיבלתי את העסקה שהוצעה לי. למרות הקלון, אמשיך לעסוק בעשייה ציבורית".

   

  בעבר פורסם תחקיר, שממנו עלה כי חבר של ראש העיר שנעצר הרוויח מקרקע ציבורית כשהפעיל חניונים בעיר. על אף החברות, אותו ראש עיר נמנע מהפקעת הקרקע והצביע בדיונים על עסקי חברו במתחם.

   

  חברת אופוזיציה אמרה בישיבת מועצה ב-2016 לראש העיר, שנעצר היום: "אתה לא יכול לסתום פיות ואתה לא יכול להתנהל בשלטון דיקטטורי, שלטון מושחת ושלטון שמשלם למקורבים כדי שיצלמו כל מיני ישיבות מועצה". היא תהתה אם "ראש העיר מתכוון לתפור ג'וב למקורב בתמורה לכך שסייע לו בבחירות", כשהיא מתכוונת לנהג, שגם הוא נעצר היום.

   

  לדברי חברת האופוזיציה, בישיבה קודמת השיב ראש העיר "אני לא יודע מי זה". היא אמרה כי "התמונות מוכיחות כמה הוא סייע לו בתקופת הבחירות. האם הוא יועץ, בורר, דובר, האם הוא מושך בחוטים? מדוע בישיבות מועצה הוא נכנס ולוחש באוזניו של ראש העיר? מדוע הוא מתחבק איתו בכל כנס אפשרי? מדוע הוא נכנס לכנסים עם תג של עובד עירייה?".

  בניין העירייה (צילום: עידו ארז)
  בניין העירייה(צילום: עידו ארז)

  אותה חברת מועצה פרסמה הבוקר פוסט בעמוד הפייסבוק שלה: "זהו יום עצוב לעיר. אין בי שמחה לאיד על מעצר של אנשים. כבר ארבע שנים אני טוענת שהשחיתות בעירייה נוגעת בכל פינה. ארבע שנים אני יודעת שבעיר שלנו מתקבלות החלטות משיקולים לא ענייניים ובעיקר החלטות שמיטיביות עם מקורבים על חשבון התושבים".

   

  עוד כתבה: "לכל אורך הדרך הושמצתי והושחרתי. תחילה טענו שניסיתי לסחוט את ראש העיר, שכל מה שאני רוצה זה תפקיד, אבל ידעתי את האמת. אני מאמינה שמשטרת ישראל ורשויות החוק ידרשו לתת תשובות במקום שאני קיבלתי רק זלזול והתעלמות".

   

  יו"ר האופוזיציה בעירייה אמר הבוקר ל-ynet: "אני מאחל לראש העיר שהדברים יתבררו כלא נכונים על אף שאנחנו יריבים פוליטים. עם זאת, מהניסיון ומהידע שיש לי, הדברים זעקו לשמיים בשנים האחרונות. הגשתי לפני כמה חודשים יחד עם עוד אנשים תלונה ללהב 433. התרענו על התנהלות שנראתה לנו לא חוקית, כמו מינויים פוליטיים, שימוש בכוח המשרה ועוד, בין היתר בגלל ממצאי דו"ח מבקר המדינה. עם זאת, אציין כי לא הייתי רוצה לראות את השלטון פה מתחלף באמצעות חקירות משטרה. אני מאמין בדמוקרטיה ורק כך נחליף את השלטון".

   

  גם שני ראשי העיר הקודמים באותה עירייה נעצרו בעבר. הראשון שבהם ריצה עונש מאסר בפועל, ואילו התיק נגד השני נסגר. מהעירייה נמסר: "העירייה משתפת פעולה עם החקירה. העבודה חזרה לסדרה. לא ידוע לנו על מה וסביב מה החקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ראש העיר, הנהג והחבר והקבלן שהורשע בעבירות מין"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים