שתף קטע נבחר

יחימוביץ': הכרטיסים למשרד - תמורת צילום רגב עם מסי

הוועדה לביקורת המדינה דנה בסערת הכרטיסים. היו"ר יחימוביץ': "בכיר ממשרד התרבות אמר לי שהשיפוי נעשה בתמורה להבטחה שהשרה תיקח חלק פעיל בחגיגות". רגב: "הייתה טעות לוותר על הכרטיסים של משרד התרבות והספורט"

 

סערת חלוקת הכרטיסים לקראת משחק הידידות בין נבחרת ישראל בכדורגל לארגנטינה של ליונל מסי בשבת הקרובה בירושלים הגיעה היום (ב') לכנסת. הוועדה לביקורת המדינה דנה הבוקר בחלוקת הכרטיסים, לאחר שהתברר כי רבים מהם שוריינו למשרד התרבות והספורט, לעיריית ירושלים, להתאחדות כדורגל ולגופים אחרים - ואילו לציבור הכללי נותר מספר קטן בהרבה מזה שנמסר בתחילה. 

 

יו"ר הוועדה ח"כ שלי יחימוביץ קבעה בדיון: "זהו מהלך סיבובי וחריג, נתן עליו את הדעת היועמ"ש בעבר. כולו נעשה בלי התייעצות עם הייעוץ המשפטי של המשרד תרבות והספורט והיועצת שמעה על כך לראשונה כשהיא קיבלה מהעובדים מכתב בקשה לרכוש כרטיס. זה דבר חמור ביותר".

 

היא העלתה סוגיה חמורה נוספת, כשסיפרה שהמדינה הקצתה 2.7 מיליון שקל לנושא מכספי משלמי המסים. "מעבר לשאלה מדוע, נשאלת השאלה אם מדובר בסכום ריאלי? צריך לבדוק את זה.

מירי רגב וליאו מסי (צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)
מירי רגב וליאו מסי. תמונה משותפת?(צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)
 

"עלתה כאן עוד סוגיה - והיא הסכמה לא פורמלית בין השרה לחברה המארגנת, שתיקח חלק בולט באירועים. זה הוכחש על ידי המשרד. עדיין נשארנו עם כמות מזערית של כרטיסים לקהל הרחב למשחק שגם משתתפת בו נבחרת ישראל וגם המדינה משלמת עבורו מיליוני שקלים. זו תוצאה מאוד אומללה". לדבריה, "התקשר אליי בכיר ממשרד התרבות הבוקר ואמר לי שהשיפוי נעשה בתמורה להבטחה שמירי רגב תקח חלק פעיל בחגיגות, תמונה עם מסי על הדשא ועוד".

 

הזכויות לקיום המשחק בין הנבחרות מוחזקות בידי חברת קומטק. על פי הסיכום עם משרד התרבות והספורט, הארגנטינאים יקבלו שלושה מיליון דולר על הגעתם לאירוע מהמשרד. דובר החברה המארגנת מסביר ש-11 אלף כרטיסים הוצעו למכירה לקהל הרחב. כל השאר נרכשו על ידי חברות פרטיות. הוא חזר והדגיש כי מדובר באירוע פרטי, וכי זכותה של החברה למכור כרטיסים לכל מי שהיא רוצה.

 

נציג ההתאחדות לכדורגל הסביר בדיון כיצד נעשתה חלוקת הכרטיסים שהם קיבלו - למשפחות השחקנים, לתושבי הפריפריה, לנציגי ההתאחדות וכדומה.

 

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה הבוקר בגלי צה"ל כי ויתור המשרד על כרטיסים שהוקצו לו הוא טעות. "אני חושבת שזו הייתה טעות לוותר על 200 הכרטיסים שרכש משרד התרבות והספורט", אמרה רגב והוסיפה לגבי המשחק: "איזו הסברה טובה יותר יש לנו מזה? מסי מגיע לנשק את הכותל".

 

אתמול התקיים דיון מול המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, ולאחריו הודיעו על הוויתור על אותם 200 הכרטיסים. ‏היועצת המשפטית של משרד התרבות, הדס פרבר, אמרה במהלך הדיון בוועדה לביקורת המדינה: "לא התייעצו איתי לפני חלוקת הכרטיסים במשרד, למדתי על זה כשקיבלתי הצעה לרכוש כרטיס כמו כל העובדים".

 

לאחר שמשרד התרבות והספורט ויתר על הכרטיסים שהיה אמור לקבל במכירה נפרדת, ויתרו גם גופים ציבוריים נוספים על כרטיסים שהיו אמורים לקבל, אחרי שהבינו כי היועץ המשפטי לממשלה החל לגלות מעורבות בנושא. עוד התברר כי עיריית ירושלים ביקשה 500 כרטיסים אחרי שהמעבר לירושלים הוביל לכך שהמארגנים קיבלו את השימוש באיצטדיון טדי ללא תמורה. ההתאחדות לכדורגל דרשה תחילה 3,000 הזמנות, אבל הסתפקה ב-1,200. 

 

לקראת הדיון מול המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הועברה חוות דעתה של היועצת המשפטית למשרד התרבות והספורט, המבהירה את עמדתה המשפטית המאפשרת את הקצאת הכרטיסים בתשלום מלא לעובדי המשרד. לדבריה, המשרד פעל על מנת לקדם את רווחת העובדים, כפי שעשה במקרים דומים בעבר.


פורסם לראשונה 04/06/2018 10:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים