שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצעה לקאמרי: להחליף את אייל גולן בזמר ים תיכוני אחר
  בעקבות הסערה שעורר המחזה החדש עם שיריו של אייל גולן, הציע שלמה וישינסקי להנהלת תיאטרון הקאמרי להחליף אותם בשירים של זמר ים תיכוני אחר: "חיים משה, שלומי שבת או שימי תבורי". מטעמו של הזמר נמסר: "לדרוש להחליף שירים זה כמו לדרוש להחליף את וישינסקי עם שחקן אחר". "ידענו שכל החמוצים יקפצו", טענו מקורביו של גולן

  ההחלטה להעלות בקאמרי מחזה עם שיריו של אייל גולן עוררה סערה - ובתיאטרון הציעו להחליף אותו בזמר אחר. מנגד אומרים בקרבתו של הזמר כי ההתנגדות למחזה היא "גזענות נטו".

   

  העלאת המחזה - שכתב ומביים מאור זגורי, פורסמה בשבוע שעבר, ועוררה כעס וביקורת כלפי התיאטרון בשל פרשת הקטינות בעברו של גולן - אף שזו הסתיימה ללא כתב אישום נגדו והתיק נסגר. בין היתר התנגדו להחלטה גם חלק משחקני התיאטרון, והשחקן שלמה וישינסקי הציע פשרה למנכ"ל התיאטרון רן גואטה, שלפיה יוחלפו שיריו של גולן בשירים של זמרים אחרים מהז'אנר הים תיכוני. "וישינסקי הציע שישמיעו שירים של אהובה עוזרי, חיים משה, שלומי שבת, שימי תבורי", סיפר גורם המעורה בפרטים, "ההנהלה הבטיחה לשקול". עם זאת, גורמים בתיאטרון אומרים שלמרות הצעת הפשרה - המחזה יעלה כמתוכנן, ואין שינוי בהחלטה נכון לכתיבת שורות אלה.  

   

  אייל גולן. "רצינו להיכנס למעוז של האליטות" (צילום: אלוני מור) (צילום: אלוני מור)
  אייל גולן. "רצינו להיכנס למעוז של האליטות"(צילום: אלוני מור)

  השחקנית שרה פון שוורצה שוחחה גם היא עם ההנהלה על המחזה החדש. "זה נושא סבוך", אמרה ל-ynet, "העלינו כמה הצעות ונפגשנו עם ההנהלה, אנחנו סומכים עליה שתגיע להחלטה הנכונה". 

   

   

  אתמול שלחה ההנהלה מכתב לעובדים והתייחסה לביקורת כלפי המחזה. "מאז מסיבת העיתונאים אנו מקבלים מצד אחד תגובות תומכות ונלהבות ומצד שני תגובות קשות. אנו מאמינים שהמחזה שכתב מאור זגורי עוצמתי אותנטי ומרגש. הקאמרי כמוסד תרבותי מהחשובים והחזקים בישראל תומך ומשמר את חופש הביטוי והיצירה. אנו מצפים לשיתוף פעולה להמשך עבודתנו פורייה", נכתב שם.

   

  השחקן דרור קרן השיב להנהלה במכתב משלו ובו כתב: "מה אגיד לכם יקיריי? שברתם לי את הלב? מילה אחת על הדבר עצמו? אחת? על מושא הביקורת, על מי שנבחר להיות הדגל של מסיבת העיתונאים? על יש תשובה או אין תשובה? יש הסבר? לא למדיה, לעצמנו. על איזה שיתוף פעולה אתם מדברם כשמקדם המכירות החדש של התיאטרון הוא אייל גולן שניצל את מעמדו כדי לנצל קטינות שראו בו מושא הערצה שלא רק שלא תמך, לא הגן ולא כיבד אלא גם קרא לאבא שלו".

   

  מקורביו של גולן הגיבו בזעם לטענות. "הוא נבחר לזמר ה-70 של המדינה, לא הוגש נגדו כתב אישום, הוא נחקר פעם אחת והתיק נסגר. מה רוצים ממנו? ההתנגדות לאייל גולן זו גזענות נטו. הכסף לא עניין אותנו כשחתמנו על העסקה, רצינו להיכנס דווקא לתיאטרון, לקאמרי, למעוז של האליטות. ידענו שיהיה רעש, ידענו שכל החמוצים יקפצו, אלה אותם אנשים שקשה להם לעכל שאייל גולן יהיה בתיאטרון. אנחנו לא נרד מהמחזמר. הטענות של האנשים הזויות. זה לא יאומן".

   

  רני רהב, דובר ליאם הפקות מסר: "אני מתפלא על חלק מחברי בתיאטרון שמוחים על משהו שלא היה ולא נברא מעולם, אני מצפה מאנשים לפחות להיות בקיאים בחומר, ואם הם היו בקיאים בחומר הם היו מבקשים סליחה על ההתנהגות המאוד-מאוד לא אלגנטית שלהם. לדרוש להחליף שירים של זמר אחר זה כמו לדרוש להחליף את שלמה וישינסקי עם שחקן אחר בהצגה בגלל א' ב' וג', אבל מכיוון ששלמה וישינסקי הוא מגדולי השחקנים בישראל, אני בטוח שמישהו הטעה אותו".

   

  מתיאטרון הקאמרי לא נמסרה תגובה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים