שתף קטע נבחר

הוארך בשבוע מעצר ראש העיר חדרה: "החומר קושר אותו לעבירות"

פרשת השוחד והשחיתות בעירייה: לפני הדיון של צביקה גנדלמן הזהירה המשטרה כי הוא עלול להשפיע על עדים או לפגוע בראיות, ולכן ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. השופט הסכים לשבוע בלבד. הוארך מעצרם של הקבלן החשוד במתן שוחד ושל ראשת הלשכה של גנדלמן

 

ראש עיר צביקה גנדלמן  (צילום: יריב כץ )
צביקה גנדלמן בהארכת המעצר(צילום: יריב כץ )
  

 

בית המשפט האריך אחר הצהריים (יום ב') בשבוע את מעצרו של ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן החשוד בפרשת השחיתות החדשה. הוא נעצר הבוקר עם הנהג שלו, ראשת הלשכה וקבלן ששימש בעבר כממלא מקום ראש העיר. גנדלמן חשוד בשוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, זיוף בידי עובד ציבור, בשיבוש מהלכי חקירה בעבירות נוספות. השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון קבע כי "חומר החקירה קושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו". סנגורו ליאור אפשטיין אמר כי הוא מוטרד מהעיתוי של החקירה.

 

במשטרה הזהירו כי קיים "יסוד סביר לחשש שאי-מעצרו יביא לשיבוש הליכי חקירה, התחמקות מחקירה, מהליכי שפיטה או מריצוי עונש מאסר, או יביא להעלמת רכוש, להשפעה על עדים או לפגיעה בראיות בדרך אחרת".

 

מוקדם יותר האריך בית המשפט בשישה ימים את מעצרה של ראשת הלשכה של גנדלמן, אורלי נגר, החשודה בסיוע למתן שוחד ובסיוע לקבלת שוחד. ביהמ"ש האריך בשישה ימים גם את מעצרו של הקבלן החשוד במתן שוחד. בית המשפט אסר לפרסם את שמו לעת עתה.  

 

 

 

 

ראש עיר צביקה גנדלמן  (צילום: יריב כץ )
(צילום: יריב כץ )

ליאור אפשטיין (צילום: יריב כץ )
עו"ד ליאור אפשטיין המייצג את ראש העיר(צילום: יריב כץ )

הקבלן, בעברו נבחר ציבור, הורשע לפני שבע שנים בבעילה אסורה ונידון לשישה חודשי מאסר בפועל שהומרו לעבודות שירות. לאחר גזר הדין באותה עת אמר הקבלן: "מודה לקב"ה ולשופט שהבין כי לא מדובר כאן במשפט של עבירות מין אלא במשפט שסבב סביב טוהר המידות. הייתה כאן רדיפה של יחידת 433 וניסיון של הפרקליטות לתפור לי תיק. החלטתי להיות חכם ולא צודק וקיבלתי את העסקה שהוצעה לי. למרות הקלון, אמשיך לעסוק בעשייה ציבורית". 

 

על-פי החשד, ראש העיר והבכירים פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם. בעבר פורסם תחקיר, שממנו עלה כי חבר של גנדלמן שנעצר הרוויח מקרקע ציבורית כשהפעיל חניונים בעיר. על אף החברות, גנדלמן נמנע לכאורה מהפקעת הקרקע והצביע בדיונים על עסקי חברו במתחם.

 

עו"ד ליאור אפשטיין, המייצג את גנדלמן, מסר מוקדם יותר בשמו: "חובת המשטרה לחקור ושום אדם אינו מעל החוק. ניסיון העבר מלמד שאוטומטיות המעצר והכותרות בתקשורת לא בהכרח מסתיימים בהרשעה. עבור מר גנדלמן, תושבי העיר חדרה הם בעלי המניות האמיתיים ורק כלפיהם חלה החובה, ולהם הסמכות לבחור ולהחליט בקלפי. כרגע כל הפרסומים המגמתיים, בין שהם מגיעים מהסנגור, מהדוברות החקירתית או מהתקשורת, עשויים לפגוע בטהרת ההליך המשפטי וכלל לא בטוח שמעצר הוא כלי שמשרת פתרון נכון לציבור".

 

סנגורו של הקבלן, עו"ד עו"ד מירון רוזנטל: "אנחנו מתכוונים להגיש ערעור לגבי ההחלטה על פרסום שמו ויש לנו עיכוב ביצוע עד מחר ב-12:00. יכול להיות שגם נגיש ערעור על מספר הימים שבית המשפט האריך. מרשי הוא קבלן מבוסס ומצליח. יש קנאה ויש את הרצון להרוס לו את העסקים. אני רוצה לראות ראיות".

 

סנגורה של נגר, עו"ד מיכה פטמן, אמר כי מרשתו בסך הכל מזכירה שלא קשורה לקשר הפלילי אם נרקם כזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן
צילום: יריב כץ
מומלצים