שתף קטע נבחר

טראמפ: "יש לי זכות להעניק לעצמי חנינה"

נשיא ארה"ב אמר שיש לו את הזכות המלאה לחון את עצמו בפרשת ההתערבות הרוסית בבחירות. "אבל למה שאעשה את זה אם לא עשיתי שום דבר רע?", תהה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום (ב') שיש לו את "הזכות המלאה" להעניק לעצמו חנינה בפרשת ההתערבות הרוסית בבחירות, אך אין לו סיבה לעשות זאת מכיוון שלא עשה דבר שאינו כשורה.

נשיא ארה
(צילום: AP)
 

"כפי שהצהירו כמה מומחים משפטיים יש לי את הזכות המלאה לחון את עצמי, אבל למה שאעשה את זה אם לא עשיתי שום דבר רע?", תהה טראמפ בטוויטר. "בינתיים, ציד המכשפות הבלתי נגמר, שמובילים 13 דמוקרטים כועסים ומסוכסכים (ואחרים) ממשיך לבחירות האמצע!", הוסיף.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1003616210922147841

 

למרות דבריו של טראמפ, לפי מומחים משפטיים לא מופיעה בחוקה האמריקנית פסיקה חד משמעית שמעניקה לנשיא את הזכות לחון את עצמו. רבים מהמומחים מחו על אפשרות שבה נשיא חומק מעונש.

 

עורך דינו של טראמפ, רודי ג'וליאני, התראיין אתמול ל-NBC ואמר שלטראמפ עשויה להיות הסמכות החריגה לחון את עצמו, אך לא יהיה חכם מצדו לעשות זאת.

ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני (צילום: AP)
רודי ג'וליאני, ראש הצוות המשפטי של הנשיא(צילום: AP)
 

בראיון ל-NBC אמר ג'וליאני שמצב שבו הנשיא יעניק לעצמו חנינה יהיה "בלתי סביר", ו"כנראה יוביל להדחה מיידית". כמו טראמפ גם ג'וליאני אמר שטראמפ לא עבר על החוק, ולכן לא יצטרך לשקול את האפשרות להעניק לעצמו חנינה.

 

טראמפ המשיך היום את המתקפה שלו נגד רוברט מולר, התובע המיוחד בחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות והקשר של הרוסים עם קמפיין טראמפ. "המינוי של התובע המיוחד מנוגד לחוקה לגמרי! למרות זאת, אנחנו משחקים את המשחק כי בניגוד לדמוקרטים אנחנו לא עשינו שום דבר רע!", צייץ הנשיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים