שתף קטע נבחר

ח"כ אורלי לוי ביקשה להמשיך להעסיק יועצת שחלתה בסרטן, הכנסת אישרה

לוי פנתה לחשב הכנסת בבקשה להעסיק יועץ רביעי על מנת שלא תפטר את היועצת החולה, וזה השיב לה כי הדבר מנוגד לתקנון. ועדה ציבורית בהרכב של שלושה שופטים קבעה כי מדובר בסוגיה רגישה וחריגה, שמחייבת פתרון אנושי שחורג מהכללים הרגילים

 

 

 

ועדת הכנסת אישרה היום (ב') פה אחד את בקשתה של חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס להעסיק יועץ פרלמנטרי נוסף בכדי לסייע לדוברת שלה, רעות סוקולסקי, שחלתה במחלת הסרטן.

 

לוי פנתה לאחרונה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה להמשיך להעסיק את סוקולסקי (28) שנאלצת לעבוד פחות בשל טיפולי כימותרפיה דחופים. "על אף גילה הצעיר, רעות עובדת בכנסת מזה מספר שנים, ובחצי השנה האחרונה כיועצת פרלמנטרית בלשכתי", סיפרה לוי. "היא מלווה אותי בכנסת ומחוצה לה, ועושה את תפקידה נאמנה ועל הצד הטוב ביותר".

 

רעות סוקלוסקי  ()
רעות סוקולסקי, היועצת הפרלמנטרית של לוי

חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס(צילום: אלכס קולומויסקי)

לוי הוסיפה: "ברצוני להבטיח לרעות את האפשרות לנוח ולדאוג לבריאותה יחד עם האפשרות להמשיך ולהישאר בתפקידה ככל שתוכל ותבחר לעשות כן". פנייתה של לוי הועברה לטיפולו של חשב הכנסת, שעדכן אותה כי אין בתקנון אפשרות כזאת, וכי אם סוקולסקי אינה יכולה להמשיך לעבוד, יהיה עליה לפטר אותה.

 

בעקבות תשובתו של החשב, פנתה לוי לוועדה ציבורית בהרכב של שלושה שופטים שקבעו כי מדובר בסוגיה רגישה וחריגה, שתחייב "פתרון אנושי החורג מהכללים הרגילים", לדבריהם.

 

מאחר שלא ניתן לאשר את בקשתה של חברת הכנסת באופן פרטני, המליצה הוועדה לתקן את החלטת שכר חברי הכנסת (הענקות ותשלומים) כהוראת שעה לכנסת הנוכחית בלבד. הוועדה קבעה כי במקרה שיועץ פרלמנטרי חלה במחלה קשה שמקשה לבצע את עבודתו באופן רגיל אך הוא עדיין מועסק על-ידי ח"כ, יש לאפשר העסקה של יועץ פרלמנטרי רביעי בכפוף לאישור הוועדה הציבורית ולתקופה שהיא תקבע.

 

לוי אמרה היום לחברי ועדת הכנסת כי "ההחלטה שהתקבלה משדרת מסר ברור כי יש חשיבות עליונה לכך שדווקא ברגעים הקשים, כשאדם מרגיש שהקרקע נשמטת תחת רגליו, מעסיקיו ידעו לספק לו את הביטחון התעסוקתי והשקט הנפשי כדי להתמקד בהליך ההחלמה".

 

לוי הודתה לח"כים כשתמכו בבקשתה הוסיפה כי "תהליך החלמה ממחלה קשה תלוי לא מעט בשמירה על שגרת החיים. היום זה יום בשורה שיוצאת מכנסת ישראל, ואנחנו נישא את הבשורה הלאה כדי להבטיח שעובדים שנפלו למחלה קשה לא יופקרו".

 

הוועדה קבעה כי כל בקשה פרטנית תובא בפניה לאישורה, וכי ההוראה המעודכנת לא תחול לגבי חברי כנסת שזכאים להעסיק ארבעה יועצים פרלמנרטיים. במקביל אישרה היום הוועדה יועץ רביעי ליו"ר הקואליציה דוד אמסלם ולמקבילו באופוזיציה יואל חסון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ אורלי לוי אבקסיס והיועצת שחלתה בסרטן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים